Слово «веган» було утворено Дональдом Уотсоном з перших трьох і останніх двох букв англійського слова «vegetarian» (рос. «вегетаріанець», «вегетаріанський»). Цей термін почав використовуватися Веганским суспільством, заснованим Уотсоном 1 листопада 1944 року в Лондоні.
Веганизм (веганство) – спосіб життя, що характеризується, зокрема, суворим вегетаріанством. Вегани – прихильники веганизма – харчуються і користуються тільки рослинними продуктами, тобто, повністю виключають у своєму складі компоненти тваринного походження.
Вам буде цікаво: 28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників
Вегани – це вегетаріанці, які не тільки виключають зі свого раціону м'ясо і рибу, але виключають і будь-які інші продукти тваринного походження – яйця, молоко, мед. Вегани не носять одяг зі шкіри, хутра, вовни і шовку, і, більш того, не користуються продуктами, які тестувалися на тваринах.
Причини відмови можуть бути різними, але основна – це небажання бути причетним до вбивства тварин і жорстокого поводження з ними.
Два перших листопадових дні у католицькій церкві присвячені пам'яті покійних: 1 листопада День всіх святих (All Saints' Day) і 2 листопада День поминання покійних (All Souls' Day) слідують один за іншим.
У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди.
Читати ще: 27 жовтня — у Чернівцях виставка "Скарби княжої церкви св. Миколая"
Християнське свято День всіх святих має глибокі язичницькі корені. Близько двох тисяч років тому кельтські племена в цей час святкували настання Нового року, напередодні якого відзначалося свято Самайн (Samhain). Це прикордонний час (перехід до зими) вважався часом чарівним і містичним – сіди (нейтрально, а часто і вороже налаштовані до людей чарівні істоти) приходять в світ людей, а люди теж мають можливість побувати в потойбічному світі.
Вважалося також, що душі померлих цього дня повертаються в свої будинки і вимагають жертовної їжі у живих. Приблизно в цей же самий час (в кінці жовтня) стародавні римляни відзначали два свята – Фералії, присвячені пам'яті покійних, і дні Помони, богині деревних плодів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами