Максим Бурбак, депутат Верховної ради у програмі "Суть Речей" розповів, як працює комісія у справах ветеранів, учасників бойових дій
Людмила Григорчук: Сьогодні, 23 червня, вшановуємо пам’ять жертв розстрілів в’язнів у тюрмах Західної України. 75 років тому у в’язницях на окупованій у 1939-му році території знищили понад 20 000 людей. Вчора ж, 22 червня відзначали ми початок війни з Німеччиною колишнього радянського Союзу.
Оскільки ви, Максиме Юрійовичу, є першим заступником голови Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, пропоную почати сьогоднішню розмову з питання, як зараз держава піклується про ветеранів другої світової та про нинішніх ветеранів та учасників бойових дій в АТО.
Максим Бурбак: Це скорботні дні для всіх нас. Ми повинні вшановувати пам’ять всіх полеглих у Другій світовій війні і всіх, хто був розстріляний під час захоплення Радянським Союзом території, які їм не належали. Бачимо, що те, що відбувається останні два роки, це повторення сценарію. Коли країна-агресор, в даному випадку Росія, щоб вирішити внутрішні проблеми, зосереджує увагу на зовнішніх здобутках, починають агресію і заходять на територію, яка їм ніколи не належала і ніколи належати не буде. Наш комітет найдисциплінованіший, найбільш працьовитий. Є довжелезні черги у комітети з бюджетної політики, з митної справи, з будівництва, але в такий комітет, де ми займаємося соціальним захистом ветеранів, учасників АТО і їх сімей, нас працює 5 людей, 5 депутатів, на таку величезну проблему. Прикро, що за останні півтора роки Самопоміч не могла знайти заміну, щоб замінити свого члена комітету. Це та партія, яка каже: «Візьми і зроби». Прикро, що немає представників і Батьківщини, яка дуже любить опікуватися проблемами людей. Говорити на всіх ефірах і ток-шоу, що вони за людей, що вони будуть їх відстоювати, але й нас їх тут нема. Нема членів Опозиційного блоку, пан Юрій Бойко, який є членом нашого комітету, який ні разу не з’явився. Є представники коаліції, у нас керівник Третьяков Олександр Юрійович, є представники позафракційних і Богдан Шухевич. Роботи багато. Жодного законопроекту ми не затримуємо, затримок у нас по плану роботи немає, бо ми відповідально ставимося до своєї роботи, ми повинні піклуватися сім’ями ветеранів, учасників АТО, розстріляних на Майдані, щоб вони отримували свої компенсації. Налагоджений зв’язок з Урядом. Нам звітують щодо виконання, нам звітують щодо державних програм, їх наповнення, і можу сказати, що Чернівецька область не пасе задніх. Є така програма щодо купівлі квартир учасникам бойових дій в зоні АТО, членам сімей загиблих і інвалідам 1-2 групи, які втратили кінцівки. По цій програмі, наша область купила 13 квартир.
Людмила Григорчук: Скільки ще потрібно, скільки в черзі?
Максим Бурбак: Закуплено 11 квартир для сімей загиблих та 2 квартири для інвалідів. На обліку 9 сімей загиблих і 3 квартири інвалідів. Потреб на цей рік 11 мільйонів гривень, впевнений, вони передбачені бюджетом і вони надійдуть.
В інших областей проблема, бо держава виділяє гроші на закупівлю первинного житла, що здається в експлуатацію. У Чернівцях багато будується житла, буде з чого вибрати. Зауважу, що на останньому місці по виконанню минулого року, це Одеська ОДА, знаємо, хто її очолює, теж любить на ефіри ходити, піаритися. Їм гроші виділили у липні, до кінця грудня їм не вистачило часу чи відповідальності, чи бодай совісті, купити дві квартири. Гроші повернулися назад в бюджет. Це такі маленькі цифри, щодо нашої роботи в комітеті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами