До Бюджету участі подано 16 проектів. Завтра, 5 вересня, останній день прийому заявок в ЦНАПах та через електронну систему gb.city.cv.ua
В програмі "Суть речей" заступник міського голови, економіст, Володимир Середюк і експерт з реформ та політолог Ігор Бабюк розповіли про своє ставлення до Бюджету участі.
Володимир Середюк: Зараз в останній рік громадськість, суспільство, воно стало якісно кращим. І не останню чергу відіграє і можливість проходження тренінгів, навчань, з залученням європейських спікерів, також можливість подорожувати. Одним з таких інструментаріїв є Бюджет участі.
Це один з перших проектів, які реалізовуються і ініціаторами на місцевому рівні виступило громадське суспільство. Вони почали це штовхати, але треба віддати належне і міській раді. Також хочу відзначити, що місто Чернівці ввійшло у сімку міст, які підтримав міжнародний інститут, надавши відповідне програмне забезпечення і також долучившись до промоцій і проведення навчань по цьому проекту. Насправді, як і будь-що нове, воно викликає певну недовіру, головною метою, яку ми ставити цього року, не реалізувати певні проекти, щоб не зробити дуже багато, але нічого якісно, того ми розбили цей рік на промоцію, на залучення людей до написання цих проектів і в же в 2017 році передбачається реалізація цих проектів. Дуже багато громадських організацій, діячів долучилися до цього. Маємо перші проекти. Зараз є можливість, якщо у тебе є гарна ідея і ти можеш своєю ідеєю заповнити 25 людей, 50- для проекту на мільйон, то вона дійсно вартує цієї уваги. Просто треба виділити для цього проекту декілька годи і подати.
Вам буде цікаво: 200 тисяч українських родин можуть розраховувати на допомогу держави в утепленні осель
Людмила Григорчук: Які проекти люди подають:?
Володимир Середюк: Громадський простір. Це перше. Я завжди є прихильником тих проектів, які дають додану цінність, де є підґрунтя для подальшого розвитку. Просто засадити дерева – це не так добре, як посадити міні-свер, де можна зробити відпочинкову зону, туристично привабливу територію і зону для розвитку підприємництва, тут і робочі місця, і податки. Це для мене є більш цінним. Є креативні ідеї. Підсвітка Кобилянської, університету, такі речі, креативні.
Людмила Григорчук: Ви вірите, пане Ігоре в таку ідею і роботу?
Ігор Бабюк: Я вірю, бо це не придумана, скажемо, формула. Вона існує уже в Польщі. Вона там досить активна. Бюджет участі Варшави складає 2,5 мільйони злотих, це 5-10% від бюджету. Там вона трохи інша, по-іншому формується. Там громадяни визначають Бюджет участі секторально, пріоритети, а потім проводиться локальний аналіз. Ініціативами доводять місцевій владі, що їхня ідея є потрібною, голосують люди за неї, і там більше ніж 50 чи 100 чоловік. Воно діє, воно показує результат і наприклад, для нашого міста, як один з центрів туристичних центрів, бюджет участі повинен працювати на розвиток саме, абсолютно погоджуюся, оцих локацій, де туристи будуть відчувати себе комфортно.
Володимир Середюк: Погоджуюся з паном Ігорем, туристу потрібна емоція, він їде за емоціями. Бюджет участі у Чернівцях – це 1% бюджету розвитку, а по грошах – це 7 мільйонів гривень на 2017 рік на реалізацію цих проектів. І ці 25 і 50 голосів – це мінімально, щоб подати проект, після того буде сформований реєстр і вже в електронному вигляді, чи через ЦНАПи потрібно буде проголосувати. І кожен чернівчанин може проголосувати за один великий і за один маленький проект. І на цьому буде сформовано рейтинг. Буде рейтингова система, буде визначено n проектів, які будуть закладені в титульні списки для фінансування їх.
Читати ще: На Буковині найменші зарплати. Найвищі - у Донецькій, Київській та Дніпропетровській областях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами