У Чернівецькому обласному ЛОР-центрі є незвичайний міні-музей. У ньому зібрано все, що лікарям доводиться витягати з носів, вух, трахей та стравоходів своїх пацієнтів.
Створив музей Мирослав Воєвідко, завідувач обласного ЛОР-центру. Найбільше у колекції монет – радянські, євро, центи, шекелі, леї, злоті.
- Монети найчастіше ковтають маленькі діти. Але траплялися у моїй практиці і дорослі «жартівники», - каже Євген Воєвідко, лікар ЛОР-центру. – Пам`ятаю, привезли до нас 70-річного дідуся зі скаргами на дискомфорт у горлі. З’ясувалося, він проковтнув монету, і вона застрягла у трахеї. Він прожив з нею… дев’ять місяців. Монета вже навіть почала вростати у тканини.
Читайте ще: Обласна лікарня одержала нові апарати штучної вентиляції легень
Серед колекції вирізняється великий наручний годинник. Таку дивну «забавку» батьки дали своїй 9-місячній дитині, а вона вирішила спробувати годинник «на зуб». Маля почало задихатися. На щастя, лікарям вдалося його врятувати.
- Справжньою «бідою» для нас є батарейки для годинників та інших електронних пристроїв, - додає Євген Воєвідко. - Вони небезпечні для організму, оскільки містять електроліт, який може спричинити хімічний опік внутрішніх тканин. У одного хлопчика батарейку витягнули більше ніж через добу після того, як він її проковтнув. За цей час він отримав опік стравоходу.
Вам буде цікаво: Майже два мільйони гривень депутати виділили Чернівецькій обласній клінічній лікарні
У колекції предметів із дихальних шляхів є дві голки. Одну проковтнула трирічна дитина, іншу – 17-річна дівчина.
Колекція поповнюється ледь не щотижня. Хоча лікарі застерігають: часом навіть маленька кісточка, що застрягла у горлі, може наробити великої біди.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами