Лор-відділення Чернівецької міської лікарні №2 входить до п`ятірки кращих в Україні. Тут виконують операції за такими ж алгоритмами, як у провідних клініках США та Європи.
Виконувати складні операції лікарі відділення змогли завдяки придбанню дороговартісного обладнання – відеоендоскопа.
Вам буде цікаво: Чернівецька дитяча лікарня може стати такою ж, як краща дитяча клініка в Румунії
- Найперше, що стимулювало до придбання такої потужної апаратури, - це фахівці-отоларингологи, які працюють у відділенні. Якби не їхня ініціативність, відповідальність, бажання вчитися і підвищувати свій рівень, то таке обладнання було би не потрібне. Лікарі відвідували багато семінарів та майстер-класів як в Україні, так і за кордоном. І саме після цього виступили з ініціативою впроваджувати у лор-відділенні ендоскопічні операції, - розповідає Орися Вітрак, головний лікар Чернівецької міської лікарні №2. - Тоді ж з бюджету міста було виділено 200 тис. грн. на придбання відеоендоскопічної апаратури. Ще через кілька років – зробили капітальний ремонт операційного блоку. Усе це в комплексі дало результат: наш операційний блок став одним з кращих у західному регіоні, а власне лор-відділення входить до п`ятірки кращих в Україні.
Читайте ще: Чернівчанину імплантували «міні-реанімацію» в… груди
Лікарі розповідають: операції, які раніше були надскладними, завдяки новому обладнанню стали менш травматичними та практично ювелірними.
- Ми почали виконувати такі операції в порожнині носа і навколоносових пазухах, які відповідають всім тенденціям, прийнятим в сучасній лор-практиці. Такі хірургічні втручання раніше доводилося проводити через зовнішні розрізи, які нерідко залишали по собі косметичні дефекти на обличчі. Нині ж у 95% випадків вдається обійтися оперативним втручанням через природні носові шляхи, - пояснює Олександр Співак, лікар-отоларинголог Чернівецької міської лікарні №2. - Окрім того, ми освоїли операції на основних пазухах носа, до яких можна дістатися тільки через ніс під контролем відеоендоскопа. У такий спосіб видаляємо поліпи, кісти тощо. Немає необхідності робити травматичну операцію фактично «наосліп». Старий метод мав іще один суттєвий недолік - супроводжувався чималою крововтратою. Крім того, післяопераційний період раніше тривав 4-5 тижнів, а після ендоскопічного втручання – 4-5 діб. Тож завдяки осучасненню нашої операційної, легше стало працювати лікарям, комфортніше – пацієнтам. На базі звичайної комунальної лікарні вдалося створити відділення європейського зразка.
Автор: Ольга КАМСЬКА, журналіст ІА «АСС»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами