Лікарі Чернівецької міської дитячої лікарні відвідали дитячу клініку «Grigore Alexandrescu» у місті Бухарест (Румунія).
Румунські медики поділилися досвідом реконструкції та розбудови однієї з найстаріших дитячих клінік Європи.
- Власне лікарня розташована у старовинних спорудах, які вже не відповідають сучасним технологічним вимогам. Аналогічна проблема є і в дитячій лікарні Чернівців, якій наступного року виповнюється 110 років, - розповів журналістам Інформаційного агентства «АСС» Сергій Сторожук, головний лікар Чернівецької міської дитячої лікарні. – Наші колеги з Румунії звели кілька нових більш сучасних корпусів, які архітектурно відрізняються від будинків кінця ХІХ століття.
Команда чернівецьких фахівців була вражена рівнем оснащення дитячої лікарні Бухаресту. Дихальна апаратура для новонароджених та для дітей старшого віку, монітори, електрокардіографи, сучасні лабораторні комплекси-автомати, інкубатори для транспортування новонароджених – все від провідних виробників світу - США, Німеччини, Нідерландів, Японії.
Читайте ще: В Чернівецькій міській дитячій лікарні хочуть створити відділення невідкладних станів
- Забезпечення медикаментами в клініці «Grigore Alexandrescu» - на 100% за рахунок коштів страхових компаній, міністерства охорони здоров’я та отриманих від благодійних організацій, - каже Сергій Сторожук. - Всіх дітей від народження до 18-ти років страхують незалежно від зайнятості батьків на роботі в державних або приватних установах і компаніях. Тож медична допомога дітям надається швидко і безкоштовно.
Головною метою відвідування нашими лікарями дитячої клініки «Grigore Alexandrescu» було знайомство з відділенням невідкладних станів.
Вам буде цікаво: У Чернівцях може з`явитися перше в Україні відділення Emergency Department
- Досвід організації та роботи відділення невідкладних станів актуальний для Чернівців тому, що в проекті нового хірургічного корпусу міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Буковинська, 4, були закладені медично-архітектурні рішення для розгортання подібного відділення, - продовжує Сергій Миколайович. - На жаль, воно не було відкрито через тимчасове перебування пологового будинку на площах лікарні. Завершення реконструкції пологового будинку у 2017 році дає можливість реалізувати проект створення відділення невідкладних станів. Одним з механізмів реалізації цієї ідеї є участь лікарні у Спільній Операційній Програмі Румунія - Україна 2014-2020 за пріоритетом «Підтримка розвитку послуг охорони здоров'я та доступу до сфери охорони здоров'я» в отриманні Європейського гранту на створення відділення невідкладних станів за спільним фінансуванням з міського бюджету.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами