Делегація спеціалістів на чолі з начальником управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради Ігорем Незборецьким побувала з робочим візитом в окружній лікарні ургентної допомоги імені Sf. Ioan cel Nou румунського міста Сучава.
Ініціатива управління охорони здоров’я щодо створення відділення невідкладних станів на базі приймального відділення міської дитячої лікарні, сформульована ще у жовтні 2016 року, набула подальшого розвитку.
Головна мета – форматування лікувального закладу для роботи в режимі лікарні невідкладної медичної допомоги дітям з широкими можливостями з максимальним діапазоном надання медичної послуги, що диктує час та дорожня карта реформування медичної галузі в Україні.
Разом із партнерами з Румунії вже четвертий місяць міська дитяча клінічна лікарня працює над транскордонним грантовим проектом в рамках спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020 рр. за пріоритетом «Підтримка розвитку послуг охорони здоров’я та доступу до сфери охорони здоров’я».
Під час візиту в Сучаву 16.02.2017 р. відбулась зустріч з головою постійної комісії з охорони здоров’я ради Сучавського повіту – д-ром Михайом Кретіняну та представником комітету з підготовки документів на отримання Європейського гранту «Підтримка розвитку послуг охорони здоров’я та доступу до сфери охорони здоров’я».
отриманий пакет документів та аплікаційна форма заявки для отримання гранту за узгодженими обома партнерами тематикою та всіма складовими проекту.
Бюджет грантового проекту складає 1 млн. 300 тис. євро, у разі його отримання більшість коштів буде скеровано на користь міської дитячої клінічної лікарні м.Чернівці лікарні для створення відділення невідкладних станів, розробки уніфікованих протоколів та клінічних маршрутів дітей з політравмою та гострими захворюваннями, виникнення яких можливе на ділянках відповідальності обох лікувальних закладів-партнерів в прикордонних областях, в першу чергу на відтинках міжнародної траси Е-85.
Уніфікація стандартів і протоколів надання медичної допомоги, телемедична телекомунікація, транспортування пацієнтів, обмін досвідом та стажування спеціалістів – це складові проекту, які стоять в одному ряду із матеріально-технічними можливостями та готовністю лікувальних установ до забезпечення медичною складовою транскордонної співпраці. В міській дитячій клінічній лікарні є всі передумови для розгортання відділення невідкладних станів (Emergency), оскільки воно входило в плани розгортання центру дитячої хірургії на базі новозбудованого хірургічного корпусу, та на 90% реалізовано в архітектурно-планувальному рішенні.
Для завершення необхідна незначна добудова павільйону-термобоксу до блоку ІІІ хірургічного корпусу для одночасного прийняття двох автомобілів швидкої медичної допомоги – реанімобілів типу «С».
Ліцензійні умови, штатний розклад, кадровий потенціал, табір медичних технологій та структура відділень міської дитячої клінічної лікарні складають базову платформу для подальшого розвитку в межах реформування системи охорони здоров’я України.
Налагодження транскордонної співпраці між лікувальними закладами відкриває широкі можливості для удосконалення роботи міських лікувальних закладів та підвищення рівня здоров’я населення м.Чернівці.
Джерело: прес-центр чернівецької міської ради
l
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами