Співробітники та студенти БДМУ провели профілактично-оздоровчу акцію з питань запобігання остеопорозу
Підприємці, працівники та відвідувачі ринку могли отримати консультації ендокринологів з питань профілактики, діагностики й лікування остеопорозу.
Крім того, під час акції безкоштовно визначали ризик ураження кісток та ймовірність появи переломів у найближче десятиліття, вимірювали рівень артеріального тиску, показники глюкози у крові, індекс маси тіла та надавали рекомендації щодо їх корекції чи необхідності здійснення дообстеження.
Остеопороз – це хронічне прогресуюче захворювання, при якому знижується щільність кісткової тканини і, як наслідок, скелет стає більш крихким, а вірогідність виникнення переломів зростає. Жінок ця хвороба вражає після 50 років, а чоловіків після 70 років. Серед вторинних форм остеопорозу найчастіше трапляється ендокринний, який супроводжує такі захворювання як: гіперкортицизм, гіперпаратиреоз, тиреотоксикоз, гіперпролактинемія, акромегалія, цукровий діабет, гіпогонадизм.
Читати ще: Що треба знати про медичну реформу. Основні тези влади
За словами співробітника кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет», доктора медичних наук Івана Паньківа смертність від наслідків даної хвороби у світі посідає четверте місце серед неінфекційних захворювань.
Високою загроза є для буковинців. Це засвідчили дослідження, які нещодавно були проведені в області. Вони показали, що 80% буковинців страждають від дефіциту вітаміну D, а в гірських районах області його недостача спостерігається у 100% населення.
Для розвитку остеопорозу хронічне недостатнє надходження вітаміну D до організму стає своєрідним рушієм хвороби. Адже через його дефіцит в організмі людини належним чином не може засвоюватись необхідний кісткам кальцій. У результаті створюється сприятливі умови для розвитку остеопорозу. З часом додаються й інші немодифікувальні чинники (вік) і хвороба швидко набирає обертів. Ризик високий, а знають про цю хворобу дуже мало. За медичною допомогою буковинці звертаються пізно, - коли внаслідок прогресування остеопорозу навіть після незначних падінь стаються важкі переломи кісток.
Вам буде цікаво: Де болить? Українці створили додаток, що діагностує хворобу і пропонує пораду лікаря
Під час акції використовували програму FRAX для оцінки 10-річного ризику остеопоротичних переломів в жителів Буковини, за результатами якої, 90% учасників профілактичного заходу мають високий ризик розвитку остеопорозу і появи переломів кісток у майбутньому. Надали всім відповідні консультації й рекомендації, котрі допомогли б мінімізувати ймовірність такої перспективи.
Під час акції було вперше виявлено шість осіб з підвищеним рівнем глюкози в крові, яких скерували на дообстеження в обласний ендокринологічний центр, повідомили у прес-службі БДМУ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами