Чернівецька міська дитяча лікарня підписали угоду про партнерство з окружною лікарнею ургентної допомоги імені Sf. IOAN CEL NOU в Сучаві (Румунія). У рамках транскордонної співпраці Україна-Румунія, розрахованого на 2014-2020 роки, лікарня подає документи на отримання гранту. Днями адміністрація лікарні вже отримала документи від Єврокомісії на підтвердження участі у гранті.
- Тепер протягом двох місяців ми повинні подати на розгляд пакет документів, у яких аргументуємо, що готові створити відділення невідкладних станів. Рішення комісії буде відоме через 18-24 місяці після подачі документів, - розповів журналісту Інформаційного агентства АСС Сергій Сторожук, головний лікар дитячої міської лікарні. – Власне, до створення такого відділення наша лікарня готувалася з моменту будівництва хірургічного корпусу. Для цього навіть спланували так званий «нульови» поверх». Тепер знадобиться його оснастити, добудувати термоблок, куди зможуть заїжджати реанімобілі, та оснастити необхідною апаратурою та медичним обладнанням.
Вам буде цікаво: У Чернівцях значно зросла кількість новонароджених із вродженими вадами
Якщо міська лікарня переможе у конкурсі грантів, від Єврособюзу отримає 1 млн. 300 тис. грн. на створення першого в Україні Emergency Department.
Читайте ще: Чернівецькі дитячі хірурги провели унікальну операцію і врятували життя дитини
- Створення відділення невідкладних станів відкриє нові можливості надання більш якісної медичної допомоги дітям. Зокрема, маленькому пацієнту, який тільки поступив, одразу надаватиметься весь спектр діагностики та лікування, - каже Олег Боднар, професор, завідувач кафедрою дитячої хірургії та отоларингології Буковинського державного медичного університету. – Центр дитячої хірургії тісно співпрацює з Буковинським державним медичним університетом, медичний персонал повністю готовий до роботи в Emergency Department. У нас потужний штат абдомінальних хірургів, є нейрохірурги, у перспективі плануємо перевести сюди відділення дитячої травматології.
Медики розповідають, що нещодавно під час однієї з аварій за містом, лікарню попередили про можливе поступлення великої кількості постраждалих. 25 чоловік медичного персоналу – лікарі, медсестри – уже на вході чекали карети «швидкої». На щастя, постраждалих було небагато. Проте, кажуть, це свого роду відпрацювання роботи у відділенні невідкладних станів.
- Робимо перший крок і віримо, що отримаємо перемогу. Нас підтримує управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради, міський голова, - продовжує Сергій Сторожук. - Якщо ми отримаємо грант, левова частина коштів буде витрачена на оздоблення, перепланування деяких приміщення та побудову термобоксу, 40% - на обладнання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами