Літо - час масових кишкових інфекцій. Особливо «полюбляють» ентеровіруси маленьких дітей. І тут, коли згаяти час, врятувати маля дуже важко.
В одному з дитячих садочків Чернівців батьки забили на сполох: у дітей однакові симптоми - висока температура, блювота, болі в животі. Одні - викликають "швидку" і їдуть до лікарні, інші - намагаються впоратися з недугою самотужки.
Як розповів Інформаційному агентству АСС Юрій Падурару, завідуючий відділом Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України", за сім місяців цього року в Чернівецькій області зареєстровано 220 випадків ротавірусного ентериту, що на 10% , ніж за аналогічний період минулого року.
- Саме зараз - влітку - фіксуємо зростання ротавірусних інфекцій, - твердить Юрій Падурару. - Зокрема, протягом липня зареєстровано 24 випадки - усі діти до 15 років.
Читайте ще: Діти менше хворіють на кір та кашлюк
Валерій Болтенков, завідуючий відділенням кишкових інфекцій Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні:
- Влітку часто маємо справу з захворюваннями, збудниками яких є ротавіруси, аденовіруси, астровіруси тощо. Кишкові інфекції дуже небезпечні. Щороку в Україні не вдається врятувати від них 20-25% маленьких пацієнтів. Причини цього захворювання - знехтування принципами правильного харчування та недотримання елементарної гігієни. Я завжди кажу мамам: достатньо добре помити фрукти під проточною водою - і ви вбережете свою крихітку від кишкової інфекції. Крім цього, вірус можна підчепити, споживаючи неякісні продукти, некип'ячену воду, а також проконтактувавши з хворим.
Вам буде цікаво: Унікальні кімнати для реабілітації дітей з інвалідністю відкрили у Чернівцях
Якщо дитина все ж захворіла, раджу батькам:
- якщо у дитини повторилися три-чотири блювоти підряд, варто негайно звертатися до спеціалістів;
- вдома вже у перші хвилини прояву захворювання ви повинні провести регідратацію, тобто кожних 5-10 хвилин малими дозами - по 1-2 чайній ложці - відпоювати дитину спеціальним розчином, що містить глюкозу, хлорид натрію, хлорид калію та бікарбонати.
- якщо блювота продовжується, дитина млява, відмовляється пити, знижується температура тіла, треба негайно їхати в лікарню. Таких пацієнтів ми одразу підключаємо до крапельниць з фізрозчином та глюкозою.
Поповнивши юний організм водою та життєво важливими електролітами, діємо відповідно до симптомів. Обов'язково призначаємо дієту.
Зазвичай хвороба триває тиждень. Гострий період - перших три дні.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами