У Чернівецькому міському інсультному центрі впровадили реабілітацію пацієнтів з інсультом.
У центрі власними силами створили невелику реабілітаційну кімнату, в якій навіть вдалося встановити навчальну кухню. Лікарі кажуть: зіштовхнулися з тим, що жінки просять допомогти їм бодай самих себе обходити. Тож допомагають їм опанувати елементарні навички: відкрити кран, користуватися ножем, тримати ложку тощо.
- Минулого року ми перемогли в міській програмі «Бюджет ініціатив чернівчан» і за 300 тис. грн. в квітні придбаємо вертикалізатор. Він дасть нам можливість ранньої постановки хворих у вертикальне положення, - розповів Інформаційному агентству АСС Віктор Проц, головний лікар Чернівецької міської лікарні №3. - Окрім цього, є потреба в ортопедичних приладах для розробки суглобів, системі локомоторної терапії.
Читайте ще: Інсультному центру Чернівців допомагає Європейська організація
Медики кажуть: на жаль, в Україні не готують фахівців-реабілітологів, кінезотерапевтів, ерготерапевтів. Тому, аби все-таки проводити реабілітацію і мати власних кадрів, міська лікарня №3 підписала договір з Чернівецьким національним університетом ім. Ю.Федьковича про те, щоби студенти факультету фізичної культури та здоров`я людини проходили практику в інсультному центрі за фахом фізичної реабілітації.
Вам буде цікаво: Ціна порятунку: інсультному центру вкрай необхідний комп`ютерний томограф
- Сподіваємося, такий пілотний проект стане стартом для підготовки кваліфікованих кадрів, - додає Віктор Проц.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами