Цими вихідними у Варшаві відбувся благодійний ярмарок, на якому волонтерам з Чернівців вдалось зібрати 18 тисяч євро для потреб Збройних Сил України. Одна з організаторів благодійної акції, Яна Рогожа, розповіла кореспондентові Медіа агентства АСС, що за три місяці повномасштабної війни помітно зменшився інформаційний шум щодо подій в Україні. Так сталось не тільки в Європі, це відбувається й в самій Україні, змінюється стиль життя українців, зауважує волонтерка.
Отримуйте новини в Telegram
«Тому критично важливо не мовчати про війну. На ярмарок у Варшаві ми ставили дві цілі: перша – це зібрати кошти для наших ЗСУ, а друга ціль – щоб Україна голосно зазвучала на весь світ, не дати забути про війну», - розповіла Яна Рогожа.
За словами організаторки та засновниці акції, ідея проведення з’явилась, коли до неї з проханням допомогти придбати автомобіль звернулась дівчина, тато якої перебуває на передовій в Луганській області.
«На той час, а це було після першого місяця повномасштабної війни, я вже бачила, що кожен збір коштів відбувається дуже складно. З перших днів я проводила власний збір і через деякий час люди не так активно вже ділилися власними коштами. Доводилось шукати альтернативу, адже запити тільки зростали, а закривати їх ставало все складніше. Так з’явилась ідея благодійного ярмарку з продажем виробів ручної роботи. І, власне, ми не прогадали з цієїю ідеєю», - розповіла організаторка.
До організаторів долучились 700 майстринь з усієї України. Рукодільниці відправляють волонтерам свої прикраси, вироби ручної роботи. Співпраця відбувається по обидва боки: волонтери купують та відправляють матеріали майстриням, а вони розмальовують шопери, футболки, створюють прикраси. Чернівецька команда волонтерів зросла з 4 людей, які були на першому ярмарку у Чернівцях, до 20 осіб, зібралася місцева команда.
Відомо, що двічі такі акції відбувались у Чернівцях. Першого разу волонтерам вдалось зібрати 11 тисяч євро, наступного - близько 13 тисяч євро. Далі благодійники вирішили їхати за кордон.
Наші новини є у Facebook
Фото Яни Рогожі
«Ми звернулись до нашої діаспори у Варшаві. Місцеві активісти, які з перших днів війни займались блокадою російських та білоруських фур на кордоні, одразу зголосились нам допомогти. Вони домовились про дозвіл від місцевої влади, допомогли нам з усіма організаційними моментами, забезпечили нас наметами, столами. Організацію взяла на себе українська діаспора у Варшаві. У Варшаву поїхали 9 наших організаторів, а з діаспори до нас долучились ще близько 20 волонтерів», - каже Яна Рогожа.
Ярмарок відбувався у самому центрі Варшави, на Замковій площі. У цей день також у столиці Польщі відбувався Марш вдячності українців полякам за їхню підтримку та гостинність, марш завершився концертом від українських артистів. Відбувся не лише окремо ярмарок, а «цілий український день у Варшаві, - каже волонтерка, - було красиво і потужно».
Чернівецькі волонтери не планували зібрати конкретну суму у Польщі, тому що не знали, як відреагують на ярмарок за кордоном. Але акція була успішною – вдалось зібрати за один день 18 тисяч євро.
«Основні запити в нас – це автомобілі, квадрокоптери та тепловізори. Це не звичайні моделі. До прикладу, нам потрібний професійний квадрокоптер, в якому вже є вмонтований тепловізор. Ціна одного такого – близько 10 тисяч євро. Ми вже один придбали й будемо замовляти ще один. Здавалось би, 18 тисяч євро – масштабна сума, а на ділі тільки один прилад коштує 10 тисяч євро», - зауважила Яна Рогожа.
Четвертий благодійний ярмарок волонтери планують провести у Львові.
«Ми активно продовжуємо збирати прикраси, тому просимо всіх майстринь, які готові безкоштовно передати свої вироби для такої благодійної мети, активно долучатись», - звернулась до усіх охочих допомогти Яна Рогожа.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами