Найбільше буковинське весілля відсвяткували у Чернівцях понад 2000 буковинців та гостей з-за кордону. Тепер учасники готуються до наступної зустрічі у Румунії.
Обряди, традиції й танці трьох народностей поєднали на 28-му фольклорному фестивалі "Буковинські зустрічі". Дійство мандрує чотирма країнами вропи, участь у ньому беруть сотні народних колективів.
Народні музики, танцюристи та співаки зібрались в музеї просто неба у Чернівцях. На кожній із садиб - запальні танці, автентичні традиції та обряди. Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» з Польщі перейшов до України. Провести його вирішили у стилі буковинського весілля різних народностей. Організатори називають дійство найбільшим мандрівним фольклорним фестивалем у Європі.
Тетяна Татарчук, координатор української частини фестивалю «Буковинські зустрічі»: Він стартує у Польщі, зараз проходить в Україні, потім крокує до Румунії, до міста Компулунг, потім продовжується в Угорщині, завершується також у Польщі Побачимо цікаві обряди, пов’язані із буковинським весіллям на наших теренах, але так само – серед румунів, поляків, українців та угорців.
Краєзнавці формат весілля для фестивалю обрали недарма. Кажуть, такі традиції – цікаві і не схожі одна на одну в різних районах.
Іванна Стеф’юк: Це дійство, яке повторюється з покоління в покоління, і є чітка ієрархія та роль кожного. Власне сьогодні є нагода побачити таку своєрідну етнографічну екзотику, тобто таке, що б ми не могли побачити на суто українському весіллі, але знаємо, що воно є і можемо тут побачити в живому вигляді.
Буковинське весілля по-румунськи – це запальні танці і колоритні народні строї.
Елегантна наречена та ліричні пісні – таке воно польське весілля.
Марія Маліцька, керівник польського фольклорного плетиву «Янечик»: Наречена має бути в білому із зеленою міртою має бути прикрашена. На весіллях співаються різні пісні ,але є такі Тайдани на благословення, коли приходять з костелу, коли роздягають молоду.
Про жарти українців на другий день весілля розповідають народні артисти із Заставнівського району Чернівецької області. Щоб нагодувати наречену, збирають возика і вирушають цілим почтом.
Ярослав Кравчук, художній керівник ансамблю «Горошівчанка»: Щоб молода не була голодна, такий обряд, що переживають за свою молоду.
Завершують усе вибуховими веселощами. Організатори фестивалю упевнені: втомити та набриднути «Буковинські зустрічі» не можуть. Адже такої концентрації народної творчості годі ще десь шукати. Крім того тут можуть побачитись нащадки буковинців, які емігрували з цієї території до різних країн.
Тетяна Татарчук, координатор української частини фестивалю «Буковинські зустрічі»: Це дійсно зустрічі нащадків тих, які колись покинули Буковину. Це вже друге-третє покоління. Але для них повертатись сюди знаково. Тут проживають їхні дядьки, тітки.
«Буковинські зустрічі» триватимуть в Чернівцях до вечора, завершити дійство планують у традиціях Купальської ночі – із великою ватрою і хороводом.
Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Інформаційне агентство "А.С.С."
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами