З 24 лютого 2022 року ми писали про військових, волонтерів, лікарів, про важкі втрати наших Героїв і про знищення російських окупантів.
Всі ми - українці - пережили неочікуваний масштабний початок військових дій та перші повітряні тривоги, довгі та хвилюючі години у сховищах. Ми навчалися військової справи та медицини, організувались та виготовляли «коктейлі Молотова», облаштували сотні сховищ. Ми приймали та допомагали переселенцям, хвилювалися за рідних та близьких. Ми згуртувались, надавали, надаємо та будемо надавати допомогу постраждалим від окупантів регіонам. Ми підтримуємо наших військових, які стали на захист кожного з нас. Ми навчилися жити попри війну - наші діти ходять до шкіл та садків, наші лікарі щоденно продовжують рятувати життя, а підприємці релокувалися та підтримують економіку країни, а ми, журналісти, - продовжуємо писати новини для вас. Усі разом ми виборюємо нашу свободу.
За рік повномасштабної війни ми пережили дві великі для нашої країни кризи: згадаймо, як стояли в кілометрових чергах до АЗС - брак пального, темні зимові вечори та шум генераторів - брак потужності в енергосистемі. Але ми вистояли й продовжуємо боротися за вільне та незалежне майбутнє нашої держави. Перемога за нами!
Отримуйте новини в Telegram
З перших днів повномасштабної війни росії проти України Чернівецька область стала прихистком для 108 938 осіб. З них 88 105 біженців наразі перебувають на обліку як внутрішньопереміщені особи та включені до Єдиної бази даних про внутрішньопереміщених осіб, пише Медіа агентство АСС.
Із загальної кількості облікованих переселенців, які наразі перебувають в області:
- 28 406 дітей
- 12 403 пенсіонери
- 40 918 осіб працездатного віку
- 3 341 особа з інвалідністю.
Разом з тим, виїхали за межі Буковини - 18 973 біженці.
На території Чернівецької області за період від 24 лютого 2022 року по 22 лютого 2023 року зафіксували 247 повітряних тривог.
Станом на середину лютого на Буковині тривога тривала загалом 290 годин 41 хвилину (12 днів 2 години 41 хвилину). Найтривалішою повітряна тривога була 14 березня - вона тривала 5 годин 17 хвилин. Тоді її оголосили о 02:21 ночі, відбій же прозвучав аж о 07:38 ранку.
Найкоротша повітряна тривога у Чернівецькій області тривала 5 хвилин. Загалом середня тривалість сигналу тривоги на Буковині - 1 година 15 хвилин.
За даними сайту статистики повітряних тривог Air-alarms, день, у який найчастіше лунала тривога протягом року повномасштабної війни у Чернівецькій області - це вівторок. Зазначається, що найчастіше сигнал лунав о 14:00.
У понеділок сигнал тривоги лунав 33 рази, вівторок - найбільше, - 42, середу - 37, четвер - 35 разів, п'ятницю - 30 разів, суботу - 41 раз та у неділю - 29 разів.
Над Чернівецькою областю від початку повномасштабного вторгнення рф збили 3 ворожих ракети. Одну з них 22 жовтня у небі збив винищувач ППО ЗСУ. Цю крилату ракету випустили з території рф. Ракета впала в озеро, пошкоджень об’єктів та будинків громадян не було.
Окрім того, 13 жовтня 2022 року над територією Чернівецької області зафіксували проліт ворожої ракети.
Також 10 лютого 2023 року дві ракети рашистів увійшли в повітряний простір Чернівецької області. росіяни здійснили пуски крилатих ракет на територію України, скориставшись повітряним простором сусідньої держави - Молдови. Зазначимо, що уже 4 рази з початку повномасштабної війни зафіксували випадок влучення залишків ракет від обстрілу України на території Республіки Молдова.
За рік повномасштабної війни на Буковині зафіксували одне влучання в об'єкт критичної інфраструктури. 31 жовтня 2022 року збройні сили рф здійснили ракетний обстріл об’єктів критичної інфраструктури в Чернівецькій області. Внаслідок ракетних влучань було пошкоджено об’єкти енергетики гідроакумулуюючої електростанції у Дністровському районі.
Тоді внаслідок інциденту 8 людей отримали незначні тілесні ушкодження (порізи).
За процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 438 КК України)
За наявною інформацією у відкритих джерелах, з початку повномасштабної війни з російського полону вдалось звільнити п'ятьох буковинців.
29 червня 2022 року стало відомо про те, що додому з полону рашистів повернулись двоє військових з Чернівців. Обмін відбувся 28 травня. Тоді буковинці розповіли, що потрапили в полон на початку травня. Попередні два тижні провели в Криму, а звідти їх перевезли до адмінмежі Херсонської та Миколаївської областей, де відбувся безпосередньо обмін. Чоловіки перебували в госпіталі, мали поранення. Кореспондентам відповіли, що ставлення російських лікарів до них було «нормальним, гарним». Полонені не мали змоги зв'язатись з рідними.
4 лютого 2023 року під час масштабного обміну після багатьох місяців неволі додому змогли повернутися Ігор Мороз із Керстенців, що в Недобоївській громаді, а також житель Сокирянщини, прикордонник Михайло Старий.
А також 17 лютого 2023 року стало відомо про те, що після 9 місяців російського полону вдалось звільнити буковинця, який тримав оборону Азовсталі - Максима Касперського з Веренчанської територіальної громади, старшого сержанта, заступника командира роти.
3,5+ тисячі матеріалів із тегом «війна 2022» написали журналісти Медіа агентства АСС з початку повномасштабної війни.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами