4 серпня у Чернівцях відбулось представлення екіпажів велопатрульних. Щодня на вулиці міста виїжджає 5 екіпажів, у кожному по двоє працівників. Вони пройшли відповідне навчання, мають сертифікати і знання, пише Медіа агентство АСС.
За перші 10 днів роботи поліцейські роти велопатруля винесли 394 постанови, обслужили 137 викликів по лінії 102, виявили трьох осіб, котрі мали при собі наркотичні засоби.
Отримуйте новини в Telegram
«Реакція людей на появу велопатруля позитивна. Часто усміхаються, фотографуються. Це нове для мешканців. Вони звикають до нас. А є люди з районів, котрі вперше нас бачать – і не дуже розуміють, хто ми і чому зупиняємо. За 10 днів ми відпрацювали досить результативно: це превентивна діяльність як безпека дорожнього руху, так і громадська безпека. Ми обслуговуємо вуличні виклики на 102, порушення ПДР, розпивання алкоголю, куріння у заборонених місцях, парки, сквери, вулиці», - розповідає поліцейський велопатруля Микола Лукащук.
Усі поліцейські велопатруля пройшли курс екстремального водіння та гальмування, по місту рухаються дорогою, ближче до правого узбіччя, а за наявності доріжки – переїжджають туди. При зміні руху чи маневру – подають жест рукою.
Рівень довіри населення на Буковині до патрульних - 87%. За словами поліцейського, це все завдяки знанням правової бази і вмінню вести діалог з порушником.
«Ми психологи. У нас немає завдання покарати чи застосувати спецзасоби до порушника. Навпаки, все повинні врегулювати мирним шляхом, розмовою. Ось найвищий пілотаж роботи. Із 4 років моєї служби за останні два роки я взагалі не використовував спецзасоби – вдавалось довести свою правоту бесідою. Є санкції, коли ми відразу притягуємо до відповідальності, а є, коли виносимо лише попередження. Головне, запобігти, а не покарати», - каже Микола Лукащук.
Працюватиме велопатруль у теплу пору року, коли стане прохолодно – поліцейські знову повернуться у автопатруль чи у піші напряди.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами