Освіторія назвала головні цифри та тренди Global Teacher Prize Ukraine 2019.
Починаючи з оголошення старту в Unit City 11 квітня, організатори отримали 2939 заявок. Це третій рік проведення премії, та він дійсно унікальний, адже цього року, окрім імені Головного переможця, який отримає 250 тисяч гривень та поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum, оголосять також імена переможців у спеціальних номінаціях:
«Учитель-новатор»: від Microsoft поїде на Міжнародний освітній форум.
«Учитель-митець»: проведе вікенд у музеях Відня .
«Вибір українців»: полетить переймати досвід у закордонних колег.
«Вибір серця»: Наталії Мосейчук отримає 70 тисяч гривень.
Також будуть ще й цінні призи:
Жінок — 91 %, чоловіків-номінантів лише 9 %.
Це повністю відповідає пропорції жінок/чоловіків, які працюють в Україні вчителями. Відповідаючи на часте запитання, чому до ТОП-10 потрапляє більше вчителів із міст, аргументом стає цьогорічна статистика. Адже 82 % заявок подані освітянами міст, тоді як 18 % — вчителі з сіл, селищ та містечок. Водночас якісні досягнення тих і інших майже однакові, просто міські вчителі все ж частіше готові заповнити заявку на участь у преміях та конкурсах.
Наймолодшій учасниці — 18 років, а найстарша — 88-річна вчителька хімії. Вони викладають у приватних школах, яких 10 %, та державних школах — 90 %.
Для забезпечення основної мети премії — підвищення значущості професії вчителя та відзначенні його досягнень учнями та суспільством, створили кнопку «Номінувати вчителя». Абсолютно будь-хто: учні, колеги, вдячні батьки — міг номінувати свого улюбленого вчителя на участь і розповісти нам, чому саме цей вчитель, на їхню думку, має стати переможцем.
Цього року більше половини номінацій ми отримали від тих, хто ще є учнями або нещодавно закінчив школу і захотів подякувати своїм учителям, номінувавши на премію. Це приємно і показує позитивну тенденцію підвищення поваги до вчителя серед учнів. Що також означає правильність шляху, яким крокує Премія протягом третього року. Всього номінацій було понад 2,5 тисячі.
Третій рік поспіль найактивнішими та найсміливішими лишаються вчителі початкових класів, які подали 22 % від усіх заявок. Вони викладають від англійської мови (15 %) та української мови та літератури (11 %) до такого предмету як Communication&Thinking — Комунікації та мислення.
Найменше заявок цього року подали вчителі фізики, географії та економіки — близько 2 %.
Географія Премії виявилася справді всеукраїнською. Як і попередні роки, найбільше заявок отримали з Київської області — 19 %. Їх стало ще більше, ніж було торік. Найменше заявок із Луганської області — менше 1 %. З Чернівецької області на номінацію подали 45 вчителів. Зокрема Тетяну Спориніну викладачку інформатики Чернівецької гімназії №2, номінували на звання найкращого вчителя України.
Детальнішу статистику можна побачити на карті:
Уже сьогодні анкети-заявки, які пройшли за технічними критеріями, опрацювали асесори у Львові, Харкові та Києві. За сумою виставлених балів кожному з учасників Премії дізнаємося імена ТОП-50 найкращих вчителів. Далі на всіх півфіналістів чекають скайп-зустрічі з організаторами, есе та оцінка їхніх анкет дружніми освітніми організаціями.
Тож чекаємо на імена ТОП-50 уже 15 серпня.
Нагадаємо, Анастасія Донська, педагог ЗОШ №8 м.Чернівці також номінована на цю премію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами