За радянських часів його фактично зруйнували, замість церкви перетворили в архів. Знищили найкращий у Європі орган, вітражі, та загалом унікальну неготичну архітектуру. Відновити храм, який приваблює туристів та має надзвичайно важливе значення для вірян, взялася римо-католицька громада. Вона організувала благодійний концерт класичної музики, аби зібрати кошти на реставрацію споруди.
Вівальді, Шуберт, Паганіні – неймовірна класична музика в стінах унікального храму Серце Ісуса. Зал переповнений, та споглядати красу вітражів і неготичної споруди буковинцям та туристам доводиться на фоні понищеної архітектури.
Інна Келлер, голова парафіяльної ради церкви Найсвятішого Серця Ісуса: «Знищено практично все. Тут залишились практично стіни і люди. Тут був один з найкращих органів в Європі - його немає – його знищили. Тут були одні з найкращих вітражів. Їх немає, залишились лиш маленькі частинки на горі цих вітражів. Тут були тризвони, які були виплавлені у Шотландії. І один з них найбільший називався Серце Ісуса, який будив чернівчан. І якщо ви помітили, то шпиль нашої церкви видно з усіх куточків міста».
Цей костел, якому вже понад сотню років, фактично був знищений за радянських часів. Священика вислали у Сибір, а споруду перетворили на архів. Коли споруду повернули римо-католицькій громаді віряни вирішили подарувати йому друге життя. Вони організували благодійний концерт, щоб зібрати гроші на відновлення храму.
Ксьондз Станіслав Смольчевскі, настоятель римо-католицької церкви Найсвятішого Серця Ісуса: «Хочемо мати місце, де ми б могли спокійно молитися, збиратися. Проводити богослужіння, так, щоб контакт з богом був і одночасно відкрити приміщення і для інших, щоб хто хоче міг подивитися, помолитися, побути просто з Богом».
Долею храму переймається не лише римо-католицька громада.
«Це обов’язок кожного чернівчанина, незалежно від того, якої конфесії він прийти, допомогти, щоб наше місто було краще, щоб ми могли духовно десь відпочивати, молитися з своїми потребами, бідами радостями приходити в таке місто».
«Дуже довго якось занедбана справа з таким шедевром архітектури як Серце Ісуса. І тому я дуже радий, що почався якийсь рух. Нехай це буде з піщинки, камінчика. Але я впевнений, що його підхоплять. Це на рівні хорошої ідеї. А сьогодні дуже гарний концерт відбувався».
Відновлення цієї споруди допоможе ще й туристичному розвитку міста.
«Даний храм немає аналогів у всій Україні. При побудові не використано ні цементу, ні арматури, а ви самі мали змогу бачити, яка висота. Дуже унікальне виконання куполу. Він виконаний з каменю у формі лілії».
Наразі на відновлення костелу «Серце Ісуса» потрібно понад сотню мільйонів гривень. Віряни сподіваються, що попри кризу, це вдасться. Кажуть після цього, в храмі неймовірної краси та з особливою енергетикою проводитимуть богослужіння української мовою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами