Чернівецька обласна рада сьогодні не внесла до порядку денного питання щодо змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області.
Водночас вирішили розглянути дане питання в форматі окремого сесійного засідання 28 вересня.
Що це означає, розповіла журналістам Інформаційного агентства АСС Тетяна Татарчук, директор Центру розвитку місцевого самоврядування в Чернівецькій області
- Нині тривають процеси утворення нових об’єднаних громад на основі принципів добровільності, спроможності та доступності; вже 5 об’єднаних територіальних громад, утворених в 2017 році, чекають перших виборів: у Мамаївській, Магальській, Кіцманській та Острицькій ці вибори призначені на 29 жовтня, Новоселицька ОТГ очікує призначення у себе виборів у грудні 2017 р.
Читати ще: Звенячин входить до складу Кострижівської ОТГ. Рішення прийняте
Для них, хто пройшов шлях об’єднання, внесення змін до Перспективного плану критично важливо, аби вийти на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України з 1 січня 2018 р.
Разом з тим, в області тривають процеси приєднання суміжних територій до вже існуючих об’єднаних громад. Таке приєднання відбулось у Глибоцькій ОТГ (приєдналась Черепковецька сільська рада), Сторожинецькій ОТГ (приєдналась Старожадівська сільська рада), ініційовано приєднання Рухотинської сільської ради до Клішковецької ОТГ, Буківської сільської ради до Тереблеченської ОТГ.
Однак у випадку приєднання Центральна виборча комісія не призначає виборів до того часу, поки процес приєднання не буде відображений в Перспективному плані. Тому баритися з цим питанням не варто. Якщо прийняття рішення затягнеться на жовтень – виборів на приєднаних територіях до сільських і селищних громад в 2017 р. не відбудеться.
Ми розуміємо, що на даний час «ідеального» плану створити не вдасться; адже практика показала, що подекуди об’єднання відбувається не у повній відповідності з цим документом. Поступово, відповідно до реальних процесів об’єднання, які йдуть на місцях, формується перспективне бачення того, навколо яких потенційних центрів та у якій конфігурації будуть утворюватися або розширяти свої межі об’єднані громади.
Процес іде природнім шляхом, і це сприймається людьми. Наразі дуже важливо підтримати тих, хто взяв на себе відповідальність у 3-й рік проведення реформи, провів процедуру об’єднання і готовий працювати в нових бюджетних умовах. Тому будемо працювати над тим, аби позиція необхідності внесення змін в частині фактично утворених громад не тільки була донесена до депутатів, а стала постійною практикою, як це відбувається в більшості областей України – зміни вносяться чи не на кожній сесії обласних рад відповідно до фактично утворених громад.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами