Як раніше повідомлялося, двоє учасників клубу «Айна Бера Чернівці» в складі збірної України вибороли титул чемпіонів світу у категорії "Групові бої 16х16" на чемпіонаті, який відбувся в Києві.
«Середньовічний бій – це новий для Буковини вид спорту. Але його тільки спортом не назвеш, бо це є поєднанням спортивних змагань та культури Середніх Віків», - розповів голова федерації середньовічного бою в Чернівецькій області Костянтин Костащук.
Під час змагань всі учасники фактично поринають в атмосферу, яка панувала тисячу років тому. Весь побут намагаються витримувати за умовами тодішнього часу.
«Уявіть собі, що від ранку аж до вечора ми займаємося справами, облаштовуємо табір, готуємо обладунки та зброю до битви, варимо їсти, допомагаємо товаришам справлятися з їхніми завданнями. І коли вже під вечір ми вимотані працею, тоді починається найгарячіше. Ми одягаємо бойові обладунки, вага яких дотягує до 50 кг, беремо зброю (меч, до прикладу, важить 1,6 кг), і виходимо на ристалище. Тоді невідомо звідки беруться нові сили і ми вступаємо в бій», - зазначив Костянтин Костащук.
Бої між лицарями відбуваються в різних категоріях. Б’ються з мечами і щитами, сокирами й алябардами, булавами та в рукопашну. Головна задача – звалити суперника на землю, встоявши самому на ногах.
За словами чернівчанина Василя Ісупова, середньовічний бій полягає не лише в тому, щоб махати мечами, як то зазвичай думають люди. Насправді це є тактика і стратегія.
Читайте ще: У Чернівцях, в музеї під відкритим небом відбулось історичне свято, присвячене вікінгам
«Ти дивишся, як підійти до супротивника, яку методику бою застосувати. Зваливши його на землю, оглядаєшся, чи не потрібна допомога твоїм товаришам. Тут немає місця егоїзму, це командні змагання», - розповів Василь Ісупов.
Не дивлячись на всю суворість та небезпеку від мечів та сокир, учасники «Айна Бера» зазначають, що в цьому виді спорту травматизм набагато менший за популярний в світі футбол.
Свої обладунки й одежу бійці частково виготовляють самотужки, але зазвичай купують у спеціалізованих продавців. У цьому незвичному виді спорту важливо дотримуватися історичної детермінанти. Якщо ти зображуєш лицаря Х сторіччя із Західної Швеції, то ти змушений весь свій одяг, амуніцію та зброю витримувати за умовами того часу.
«Коли ми на змаганнях чи зборах, то немає такого, що учасник може ходити в середньовічних штанях й кросівках «Найк». Йому хтось та зробить зауваження», - додав Костянтин Костащук.
До слова, Україна є першою державою в світі, яка визнала Середньовічні бої видом спорту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами