Книгу спогадів про дитяче та юнацьке життя письменника Вернона Кресса презентували у Літературному центрі Пауля Целана. «Перше життя. (Не)вигадана повість» - це збірка автобіографічних текстів відомого письменника, мандрівника, в’язня ГУЛАГу Петера Деманта, який писав під псевдонімом Вернон Кресс.
У книзі письменник описує життя в Чернівцях, котрим воно було у 20-х–40-х років ХХ століття. Цікава розповідь про юність, в якій переплітаються правда і вигадка. Попри те, це є важливим свідченням про те місто, про той дух й культуру, що після 1945 року зникли, а подальші долі багатьох чернівчан склалися драматично, а то й трагічно, як і самого Петера Деманта.
«Його доля склалася трагічніше від тих мемуаристів, які виїхали на Захід. Бо йому довелося, як Орфею чи Овідію, залишитися жити з варварами. Він пройшов через заслання і табір, працював вантажником і писав таємно для себе, а не для публікації. «Перше життя» рятувало його від відчаю життя наступного», - розповів про автора Деманта історик і впорядник видання Юрій Чорней.
Автобіографічну повість «Перше життя» Петер Демант писав паралельно з романом «Зекамерон ХХ», який українською мовою переклала Оксана Пендерецька.
Читайте ще: Три книги чернівецького видавництва претендують на звання "Книга року ВВС-2019"
Це видання «Першого життя» вже третє, але це - перше повне видання повісті, в яку увійшли нові глави із архіву автора, тому книга значно доповнить враження читачів, які вже знайомі з цією частиною творчості письменника, і відкриє багато цікавої інформації про Чернівці тим, хто познайомиться з текстом уперше. Текст залишений таким, як його написав Демант і поданий російською мовою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами