Казали: «Шипшина цвіте - рум'янець року веде». Для наших предків шипшина вважався символом краси і молодості, уособлював собою справжню любов.
Існувала дуже цікава легенда, що оповідає про його походження.
Так, одного разу красива козачка закохалася в одного хлопця, і вони вирішили одружитися. Однак станичний отаман захотів взяти дівчину в дружини, а тому вирішив позбутися її судженого, відправивши його на війну, а саму козачку викрав. Полонянка змогла всіма правдами і неправдами сховатися в найближчому лісі. Там вона покінчила життя самогубством від горя, після чого на цьому місці виріс гарний кущ з ніжно-рожевими квітами. Одного разу отаман виявився в цьому лісі і вирішив відламати гілку, щоб поставити її у воду в своєму палаці. Але дерево в одну мить покрилася гострими шипами, і хан роздер руки в кров. Це був шипшина, який, як відомо, красиво цвіте, але покрите колючками.
На Русі шипшину дуже шанували.
До куща цього ходили для того щоб заспокоїти душу і позбутися від сумних думок. Як тільки розквітала шипшина, бабусі сідали під ним разом зі своїми онуками і розповідали їм казки. Вважалося, що діти в результаті цього позбудуться від страхів. Ось така легенда пов'язана з 6 червня.
6 червня, згідно з народним календарем, починалися зелені, або літні святки. Будинки прикрашали рослинами та квітами, на березах завивали вінки. Також 6 червня аналізували народні прикмети і намагалися передбачити погоду на найближчий час.
У церкві 6 червня вшановують пам'ять Симеона Стовпника, чудотворця, який відомий тим, що протягом 4-5 років жив на стовпі, розташованому на Дивній горі біля Антіохії. В цей час цвітуть яблуні, потрібно підгодовувати зольної водою ростуть лілії.
Народні прикмети на 6 червня
Джерело: supermg
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами