На Буковині виявляти контрабанду та нелегалів на гірських ділянках державного рубежу із Румунією прикордонникам допомагає кінний патруль. Мешканці гірських сіл самі організувались у громадські формування, та вирішили брати на допомогу своїх тварин, бо до певних територій можна дістатись лише кіньми.
70-річний Микола Прилипчан – прикордонникам допомагає з дитинства, адже живе поруч із заставою. Щоб патрулювати гірський кордон із Румунією, мешканці тутешніх сіл, каже, створили громадське формування «Граніт». У важкодоступні ділянки підіймаються верхи на конях.
Микола Прилипчан, командир громадського формування по охороні державного кордону: Проінформувати керівництво у випадку. Ми місцеві, свої, ми знаємо людей від малого до великого. Ми знаємо людей і якщо самі не можемо вступити в контакт, то зв’язуємось із прикордонниками.
Нещодавно горяни із прикордонниками затримати 18 нелегальних мігрантів з Афганістану, Сомалі, Тунісу, Єгипту та Пакистану. Вони були разом із дітьми, намагаючись потайки перетнути кордон із Румунією та дістатись до Євросоюзу.
Богдан Конюшак, начальник відділення дільничих інспекторів відділу прикордонної служби "Селятин": У нас діє на території підрозділу 6 громадських формувань ,відповідно щоденно, по 2 громадські формування несуть службу, допомагає прикордонним нарядам, так само – дільничим інспекторам прикордонної служби.
Громадські патрульні верхи на конях дістаються до тих ділянок, куди не може доїхати транспорт. Коні - витривалі, можуть працювати цілий день, кажуть господарі, лише б добре годували – вівсом та сіном.
Обстежити щодня необхідно понад 70 кілометрів державного кордону, тому службу пан Микола завершує пізно ввечері, але, не зважаючи ні на що, наступного дня він знову виводить Лиска зі стайні та приступає до роботи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами