Ім'я Наталія походить з латини і означає «рідна».
З латинської мови — від латинського «Наталіс» — «рідний», але також від латинської назви свята різдва: «Дієс Наталіс» — «день різдва», «день народження». Існує і інше тлумачення, що зводять це ім'я до того ж європейського кореня, що й в імені Патан — дарований.
Наталя — розумна, з природного кмітливістю і хитрістю жінка. Вміє знаходити вихід із будь-якого становища, часто дуже неординарними методами. Рішуча, весела, при цьому жіночна і лірична. Чоловіка вибирає собі сама — її обранець навіть не помітить, як виявиться одруженим. Однак він задоволений — з Наталкою йому цікаво, він відчуває себе главою дому (хоча насправді це далеко не так)
Наталя завжди підкреслює його значення в родині як розумного, справедливого і доброго чоловіка і батька. Народжує і дівчаток, і хлопчиків. У сім'ї зазвичай двоє-троє дітей. Деякі Наталії бувають по 2-3 рази заміжня. Ні, не через розлучень — чоловіки у неї можуть загинути трагічно (катастрофи) або померти внаслідок важких захворювань.
Наталя іноді доживає свій вік з дітьми і внуками, з якими у неї дружні стосунки, наче вона їх ровесниця
Іменини Наталії, Наталії: 8 вересня — Наталія Никомидійський, дружина мученика Адріана Нікомидійського.
Найзнаменитіша покровителька носіїв цього імені, яку згадують на початку вересня, - Свята мучениця Наталія, що була дружиною Святого мученика Адріана. Саме вона була основною опорою для чоловіка в його боротьбі за право бути християнином, допомагала йому бути твердим у своїй вірі. Після мук в ім'я віри Адріан помер. Наталя ж померла у Візантії, на могилі свого чоловіка, в IV столітті.
День іменин Наталії 8 вересня - це день початку збирання вівса у багатьох регіонах. Тому її ще називають Наталею-овсяницею. У цей день існує звичай варити кисіль з вівса й пекти з нього млинці. А взагалі це самий розпал робіт по збиранню врожаю. Крім того, вересень традиційно вважався періодом весіль, тому багато молодята вибирати для свого одруження саме день Наталії у вересні.
Іменини Наталії припадають на різні дати: вони є і взимку, і навесні, і восени. Тільки літніх іменин для Наталії ні церква, ні звичаї не передбачили.
Цього дня у 1966 році ЮНЕСКО офіційно проголосила 8 вересня Міжнародним днем грамотності з метою активної мобілізації міжнародного співтовариства і сприяння поширенню грамотності, як інструмента розширення прав і можливостей окремих осіб, громад і суспільств.
Попри розвитку науки і технологій, на сьогодні чимало людей на нашій планеті не вміють читати й писати, а боротьба з неуцтвом залишається надзвичайно складною та масштабною проблемою. Мета Міжнародного дня грамотності – вкотре наголосити, що бути грамотним важливо як для кожної людини окремо, так і для суспільства в цілому.
Наразі, за статистикою, рівень грамотності дорослого населення України складає 99,7%. Зазначений показник є досить високим, навіть для таких країн як Велика Британія, Ліхтенштейн та Швейцарія, пише Укрінформ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами