Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. Його часто називали Палієм, молилися, просячи лікування від хвороб. Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збір цілющих трав, використовували особливі змови і обряди. Крім того, свято називали Кочанніком, оскільки в цей час завиваються капустяні вилки. Діставали з минулого врожаю капусту і готували листкові пиріжки з начинкою. Такими пиріжками пригощали мандрівників, жебраків і дітей.
Прийнято було 9 серпня йти до церкви для освячення колосся, зібраного з полів. Потім це колосся треба було зберігати в будинку.
У цей день прийнято було починати прибирання вівса. У той же час, в негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися. Говорили, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити - пожежа буде. Це пояснювалося як раз тим, що блискавка може вдарити у стіг.
Знахарі вважали, що 9 серпня – це прекрасний день для збору різних цілющих трав та ягід. А у звичайних сім'ях, в день Пантелеймона було прийнято йти на город, зривати качан капусти і пекти з неї пироги.
Нагадаємо, Владиславу Трепку можуть посмертно присвоїти Орден Святого Пантелеймона
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами