В програмі "Суть Речей" начальник інспекції благоустрою Чернівців, Сергій Обшанський запевнив, що чисте місто можна зробити, просто цим треба займатися якісно.
Людмила Григорчук: Що значить якісно займатися?
Сергій Обшанський: Ми діємо на підставі Закону України про благоустрій в населених пунктах. Також є в Чернівцях тимчасові правила благоустрою, які були прийняті в 2015 році. І згідно цих всіх законів, а вони у нас дуже чудові, просто їх треба виконувати.
Людмила Григорчук: Всі кажуть, що у нас прекрасні закони, але тільки вам вдалося щось зробити. Чому?
Сергій Обшанський: Я впевнений, що у мене був дуже гарний досвід, коли працював у світових компаніях. Там проходили тренінги, у нас були бізнес-зустрічі. Я думаю, що це все пішло звідти.
Людмила Григорчук: У нас цього не вчать, чи у нас не хочуть це робити?
Сергій Обшанський: Я думаю, що чиновники обмежені у знаннях, які дають іноземні компанії. Їх треба буде залучити до цього через грантовські гроші і просто навчити людей. Вони не винуваті, що вони не навчені. Їм не дали інструмент для роботи. А це не тільки заробітна плата, стіл, комп’ютер, але й щось більше.
Людмила Григорчук: Але ж не тільки навчання, але й розуміння треба міняти. Адже ви самі казали, що закони у нас були, чиновники були, чому це раніше не робили?
Сергій Обшанський: Просто треба показати приклад. Я вирішив показати приклад на базі інспекції з благоустрою і бути першим в Чернівцях.
Людмила Григорчук: Тоді розкажіть чим займається ваша інспекція і які завдання ви з своїми підлеглими виконуєте?
Сергій Обшанський: Основна наша задача і ціль – це контроль за чистотою у сфері благоустрою у Чернівцях. Дивитися, як якісно прибирають ЖЕКи, як прибирають установи і організації ті території, які за ними прикріплені і дивитися за благоустроєм. Більше нічого не треба робити.
Людмила Григорчук: Щоб чисто було, зрозуміло, ще реклама, вивіски, що ще?
Сергій Обшанський: Вивіски, термінали на оплату, банкомати…
Людмила Григорчук: Термінали і банкомати ж не бруднять наше місто
Сергій Обшанський: Якщо ці термінали будуть на кожному кроці в історичній частині міста, то Чернівці чим відрізняються, що у нас гарна архітектура, дуже гарний архітектурний ансамбль. От на вулиці Кобилянської зробити 50 терміналів, то на що вона буде схожа, люди ж приїжджають до нас в Чернівці подивитися не тільки та не, як ми живемо, а на те, що у нас побудоване. Австро-Угорщина скільки нам набудувала. Ми вже завершили сезон демонтажу терміналів, що в першій зоні на фасадах будинків, з підприємцями домовилися, що вони не встановлюють більше там. Департамент містобудівного комплексу розробляє план-схему і приватні підприємці вже будуть працювати за цим планом.
Людмила Григорчук: Як з підприємцями вдалося домовитися? Як переконали їх?
Сергій Обшанський: Маючи досвід роботи в продажах, я впевнений, з любою людиною можна домовитися, просто мають бути адекватні дії і зі сторони влади і зі сторони приватних підприємців.
Людмила Григорчук: Що саме ми маємо пообіцяти підприємцям, щоб вони почули?
Сергій Обшанський: Нічого не треба обіцяти, просто треба визначити правила гри на цьому ринку. І все. Вони всі розумні. Вони вміють заробляти кошти, нам треба просто їх направити в правильному руслі на розвиток нашого міста.
Людмила Григорчук: Вони слухаються? Вони роблять висновки?
Сергій Обшанський: Результат завершений в історичній частині міста, але продовжується в зоні 2, і в зоні 3, це проспект і нові мікрорайони.
Людмила Григорчук: Термінали мають дозволи, чи всі незаконні?
Сергій Обшанський: Якщо ми беремо на самому початку, то відсотків 90 терміналів, вони були без відповідних дозвільних документів. Зараз усе навпаки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами