В музеї гончарства у селі Коболчин, Сокирянського району зібрані роботи місцевих майстрів та давні речі побуту мешканців села
Дбайливо збирав експонати та впорядковував музей відомий майстер Іван Гончар. В селі живуть цілі династії майстрів з гончарства, розповів журналістам Інформаційного агентства АСС пан Іван.
Вас зацікавить: «Від Різдва Христового до Йордану — 2017». В Чернівцях колядували та маланкували просто неба
Іван Гончар, керівник музею, майстер з гончарства: Село наше засноване у 1447 році. Вже в цей час в селі були маститі гончарі. В селі після війни працювали 257 гончарів. Такого в нас в країні не було. А зараз - 4-5 чоловік. Гурток гончарства при музеї працює. Найстаріший гончар – мій брат - 92 роки, живий. Більшість нашого гончарства - чорнодимлена кераміка. Глину беремо скрізь по усій Україні і в нас поблизу музею повно.
Окремі кімнати в музеї відтворюють давній побут коболчинців. А саме - як виглядали їхні будинки ,якими були парадна кімната та кухня.
Цікаво й те, як колись прали одяг. Відбілювали сорочки та рушники виявляється, попелом, але лише із дерева!
Іван Гончар, керівник музею, майстер з гончарства: Це зільниця, це цебер, тут стікала вода. Усередині вона порожня, з верби. Набирали одяг, пересипали попелом, гріли воду наливали, попіл розносився по одежі – відбілювали ,потім на коромисло, до річки ішли, полоскали і була чиста.
Читати ще: Школярі Сокирянщини продовжують відправляти на фронт продукти харчування та листи підтримки
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами