Уперше відчули себе справжніми археологами чернівецькі школярі. Розкопки для них влаштували у Чернівецькому краєзнавчому музеї.
Учні самостійно шукали предмети Трипільської культури. Тим часом, професійні чернівецькі археологи поповнили фонди музею більш як 60 давніми експонатами, деякими із них могли користуватись понад 5 тисяч років тому.
Читати ще: Шукав воду - знайшов бивень мамонта (ФОТО, ВІДЕО)
Велелюдно і гамірно поблизу дивних пісочниць у Чернівецькому краєзнавчому музеї. Виявляється, там проходять розкопки , за археологів – семикласники 2 гімназії. Їм спершу це видається дитячою грою
Вікторія Волощук, учениця гімназії№2: В дитинстві, коли гралась у пісочку, ми там щось закопували – розкопували
Світлана Белінська, завідувач відділом Чернівецького краєзнавчого музею: Учні будуть здійснювати такі розкопи. Фактично, на кожного учня розраховано окремий предмет, який він віднайде, легенько очистить і потім – передадуть на описування.
Але стає зрозуміло: предмет не просто знайти під шаром грунту, його потрібно ще й обережно дістати, описати та виміряти.
Школярам в усьому допомагають студенти-історики. Діти тепер вагаються, чи обирати за майбутню професію непросту справу археолога.
Євген Івасюк, учень 7 класу: Шар за шаром це знімати, нічого не пропустити, треба бути дуже уважним, наполегливим, характер мати відповідним.
Тим часом, справжній скарб краєзнавчому музею передали науковці. Понад 60 археологічних знахідок – наконечники від стріл та прикраси 13 сторіччя часів Галицько-Волинського князівства та предмети Трипільської культури, яким може бути понад 5 тисяч років. Кам’яні сокири трипільців, на перший погляд схожі на звичайні камінці, студенти-історики знайшли просто на ріллі.
Микола Ільків, директор ЧФ Охоронної археологічної служби України: Не зважаючи, що це була епоха міді, використовувався камінь. Вздовж Дністра покладів його є досить багато і трипільці його активно розробляли. Тут представлені три кам’яні сокири ,які були виявлені студентами факультеті історії ,політології та міжнародних відносин ,які елементарно на ріллі їх віднайшли.
Хоча, на перший погляд, знаряддя архаїчне ,але воно на свій час було досить прогресивним, бо використовувалось для ведення господарства, так і для військових цілей, оскільки бойові сокири теж існували.
За останні 12 років археологи передали музею більше двох тисяч експонатів, які поповнили 15-титисячну археологічну колекцію музейників. Науковці кажуть: дослідження тривають безперервно, адже Чернівецька земля – щедра на історичні знахідки.
Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Інформаційне агентство АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами