Жителям різних країн надсилають в месенджерах новину про те, що компанія Adidas нібито проводить акцію і безкоштовно роздає взуття. Щоб отримати подарунок, шахраї пропонують перейти по посиланню в повідомленні. Однак, за вказаним посиланням – сайт, який здатний вкрасти особисту інформацію, паролі, пише Оbozrevatel.
Читати ще За три дні телефонні шахраї ошукали буковинців на чверть мільйона гривень
Схожі повідомлення почали надходити і українцям. А всі, хто перейшли по посиланню, ризикують втратити доступ до особистих акаунтів в соцмережах. Також шахраї за допомогою таких посилань можуть вкрасти дані банківської картки.
"Adidas роздає 3000 безкоштовних пар взуття, 1800 футболок, щоб відсвяткувати своє 95-річчя", - говориться в одному з таких повідомлень. Після переходу за посиланням шахраї можуть запропонувати пройти опитування або оформити замовлення, вказавши реквізити своєї банківської картки. В результаті користувачі можуть позбутися всіх грошей на рахунку або облікового запису в месенджері. Користувачі можуть також отримати пропозицію направити розсилку друзям далі.
У разі згоди користувача, шахраї отримують доступ до телефонної книги мобільного пристрою. Фішингові сайти (від англійського слова "рибалити") крадуть дані карти. Довірлива жертва думає, що вводить дані своєї картки, номер, термін дії, CVV-код та пароль для того, щоб оплатити на сайті, наприклад, куртку. Всю інформацію копіює спеціальна програма, а потім з картки знімають гроші.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами