У народі 6 липня, напередодні Івана Купала, відзначається день Аграфени Купальниці. Вважалося, що в цей період потрібно обов’язково попаритися в лазні і скупатися в річці – це корисно для здоров’я та омолодження, пише ІА АСС.
6 липня проводили один цікавий обряд, який називався “обітною кашею”. Увечері дівчата збиралися з подругами і спочатку товкли в ступі ячмінь, з якого потім варили кашу. Вважалося, що така страва дуже корисна для жіночого здоров’я. Крім того, було заведено сіяти ріпу на Аграфену – вважали, за прикметами, що це дозволить отримати багатий врожай. Дітей водили вмиватися до джерел на міцне здоров’я, ховали від нечисті худобу. До того ж, існувала традиція викочування жита – посіви м’яли, буквально прокочувалися в положенні лежачи вздовж всієї смуги.
Якщо йде дощ, то через п’ять днів буде сонячне.
Якщо не чути в цей день співу солов’я, то скоро поспіє ячмінь.
Після дощу веселка довго тримається – до сирої погоди.
Увечері на ясному небі зірниця виблискує – до опадів.
Мурахи днем в мурашник сховалися – до негоди.
Всесвітній день поцілунків (англ. World Kiss Day або англ. World Kissing Day) — неофіційне свято, придумане в XIX столітті у Великій Британії, а 20 років тому було затверджено Організацією Об’єднаних Націй. Святкується щорічно 6 липня.
Поцілунок – один із способів вираження людських емоцій. В залежності від контексту і деталей виконання може виражати широкий спектр почуттів. У загальному випадку він є способом вираження любові, позитивних і ніжних почуттів до людини.
Батьківщиною всесвітнього дня поцілунків вважається Великобританія. Саме на берегах Туманного Альбіону в кінці XIX століття вважали, що поцілунок гідний того, щоб мати власне свято як один з проявів любові. До речі, авторство першого поцілунку не встановлено.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами