Про це у програмі "Суть речей" на Радіо 10 заявили Наталія Гусак та Сергій Качмарський
Слухач: є думка, що є професія активіст. Що ви про це думаєте?
Наталія Гусак: Я навіть в один момент ображалася, коли мене називали активістом. У нас є великий сектор громадської діяльності, це юридичні особи, які працюють відповідно на певних коштах, але є люди, як ми з Надією Вірною, ми ведемо сторінку «Закупівлі Чернівці», лише за своєї ініціативи, не отримуємо за це зарплатню. Активіст, це слово у Чернівцях, їх часом використовують партії різні, у нас виходить так багато активістів, що я навіть просила мене так не називати. Але вже зараз не зосереджую на цьому увагу.
Сергій Качмарський: Я згідний, що активісти, на сьогодні - це професія. Ми це бачимо особливо на сесіях, коли вони лобіюють певні питання. Ці активісти знаходяться на зарплаті певних олігархічних кланів. Якщо хочете детально, то от коли була ситуація з бюро патанатомічним, то з’явилися активісти-афганці разом з Кобевко. Ми не приходили, не робили скандалів, а вони прийшли. Коли була ситуація з лікарем Тащуком, я за цю людину впевнений на 100%. Що він порядний і чесний. А от коли ситуація з Кобевко і Малишевсьим стала, ми розуміли, що все це робиться, щоб отримати певні посади. У них все відбувається за сценарієм.
Слухач: Запитання до Сергія: Пан Сергій регулярно робить пости у соцмережах, де він передає дуже коштовні ліки або просто цінні речі дітям та літнім людям. З яких джерел фінансується ця діяльність, на яку приблизно суму передано цінних речей і яким чином ця діяльність обліковується?
Сергій Качмарський: Можу з впевненістю сказати, що всі кошти, за які закуповуємо, це кошти моїх знайомих і друзів, ми багато часу ми допомагаємо, але жодної копійки з міського чи обласного бюджету ми не отримували. Нещодавно ми передали Гнатюку ліки дуже дорогі, кожна ампула коштує 2 тисячі 200 євро, на 59 тисяч євро один раз, а другий на 16 тисяч євро. Ці ліки передали люди, які хотіли допомогти дітям від гемофілії. Зараз нараховується близько 20 дітей, які потребують цих ліків. За кожну одиницю цих ліків вони отримують звіт, бо ми передаємо особисто лікарю. Ми не співпрацюємо ні з якими організаціями, лише напряму з Гнатюком.
Наталія Гусак: Є випадки корупції, які вбивають. Коли ми говоримо про дороговартісні ліки для онкохворих діток, то зовсім недавно, в лікарні на складі в Охматдиті втратили термін придатності ліки на мільйони. Ці ліки могли перерозподілити між регіонами, активісти, журналісти, показали, яка схема може використовуватися , щоб такого не повторилося. Ще хочу сказати про ті випадки, які стаються на дорогах. В Харкові, наприклад, чи отруєння діток в дитячому садочку. У нас видаються довідки медичні якось, значить їх купляють, що людина, яка зловживає наркотиками, отримала таке посвідчення. Я нещодавно робила таку довідку, і заплативши за три скринінги, мені жодного не зробили. Щоб щось змінити, треба більш масштабні зміни. У нас навіть електронні черги є фарсом. А люди, які хочуть отримати послугу швидше і якісніше, нівелюють своїми діями боротьбу з корупцією всіх активістів.
Читати ще: Найбільше хабарів українці дають у лікарнях - дослідження
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами