9 березня родину Гумайло черговий раз намагатимуться виселити з квартири. Про це у програмі "Суть Речей" розповіли громадський активіст Денис Свекла та правозахисник Юрій Герасимчук
Нагадаємо, вже рік триває у Чернівцях конфлікт з виселенням Марії Гумайло та її двох дітей з квартири. За 12 місяців пройшло багато судових засідань, до справи долучалися чиновники та активісти. Але питання досі залишається відкритим.
Людмила Григорчук: Суди – це випробування для всіх. Як діти це переносять?
Денис Свекла: Дуже важко вони переживають. Вони живуть на пороховій бочці. Але я хочу сказати, що завдяки громадській активності, то у них є надія. Є дуже велика підтримка. Підтримують дуже в школі 28, Павло навчається там. Вчителька Павла приходить на кожне виселення. Приходять постійно і журналісти, ми їм дуже вдячні. Шкода, що немає такого психолога у міській раді, який міг би помогти. Є психолог у школі №28, він морально допомагає, але такого спеціаліста немає.
Людмила Григорчук: Марія працює?
Денис Свекла: Так, але вона в постійному страху, вона боїться з дому виходити, бо не знає, чи буде мати куди повернутися. В неї вже такий панічний страх маленький починається, хоч ми її підтримуємо.
Юрій Герасимчук: Ми вимагаємо чіткого розслідування справи. Ми будемо спілкуватися всі разом. Треба встановити всі пояснення, а то немає ніяких повідомлень, нічого. Є ще підстави звернутися до суду, щодо цього заповіту, але це не так просто. Проте ми готуємо документи.
Людмила Григорчук: Скільки часу ви готові це тягнути на собі?
Юрій Герасимчук: В мене не одна така справа. Ми готові досить довго стояти за Марію. Бо ми добиваємося справедливості.
Слухач. Треба звертатися до Президента, просити допомоги. Бо не можна це так залишати. Вся громада за Марію Гумайло переживає.
Юрій Герасимчук: Ми звертаємося і просимо. Нам потрібно боротися за правову державу. Коли буде правова держава, тоді все буде нормально. Ми хочемо захистити права дітей і це наша ціль. Повернути житло і нормальне життя. Вона працює прибиральницею на трьох роботах. Вона плаче кожного дня. Вона готова була здатися, але сусіди не дозволили. Таких випадків загалом є досить багато. Ми готові піти на сесію міської ради, де присутній прокурор, бермо вимагати, щоб він відповів як ведеться слідство.
Слухач. Треба, щоб чиновники відповіли, як діти, які все дитинство бояться, мають вірити у правову державу.
Денис Свекла: У нас 9 березня чергове виселення і ми запрошуємо чиновників, правоохоронців, прокурорів, журналістів і подивитися, як проходить виселення.
Юрій Герасимчук: Я рахую, що на таких випадках будується правова держава. Нотаріуси будуть тепер знати, що вчиняти такого не можна, бо це так залишать люди, не дозволить це зробити громада .
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами