Пам'ятайте, що краще грамотно сформувати дорожню аптечку і навіть включити до неї щось зайве, ніж терміново шукати ліки та медичну допомогу в незнайомому місці.
Як правильно скласти "туристичну аптечку" і які ліки обов`яково потрібно взяти з собою і в гори, і до моря, радить Ігор Заморськй, професор, завідувач кафедри фармакології БДМУ.
Для здорових людей "туристична аптечка" повинна складатися з антисептика, вати, бинта, пластирю, засобів, що застосовуються при харчових отруєннях (адсорбенти, протидіарейні препарати), протимікробні препарати (кількох видів — від кишкових інфекцій, при ураженні дихальних шляхів і ЛОР-органів), ранозагоювальні засоби, препарати проти алергії, спреї від нежиті, серцево-судинні препарати, проносний засіб, спазмолітики, відхаркувальні і протиблювотні засоби.
Антисептиків слід взяти два флакони — один з перекисом водню (100 мл), а інший - зі спиртовим розчином йоду або діамантового зеленого на вибір (15 мл). Перекис водню знезаражує і очищає рану, а йод перешкоджає розвитку вторинної інфекції. Також існують розчини для знезараження рук або вологі серветки з таким же ефектом. Хоча вони вільно продаються в магазинах будь-якої країни, але у подорожі їх завжди краще мати "під рукою".
Вати потрібно взяти маленький моток, такі продаються в аптеках. Бинтів необхідно два — один широкий, інший - вузький, також до них кладемо близько десятка невеликих бактерицидних пластирів, краще водостійких.
Дуже часто, особливо при поїздках на південь, у туристів виникають харчові отруєння. Тому потрібно взяти з собою адсорбенти і протидіарейні засоби (активоване вугілля і лоперамід). Активованого вугілля для лікування отруєння необхідно досить багато (не менше 50–70 таблеток на курс лікування), тому замість вугілля краще взяти 10 пакетиків "Смекти" (3 г). Вона і абсорбує токсини і усуває діарею. "Лоперамід" швидко припиняє гострий пронос. Цілком достаньо 1 пластинки цього препарату для мандрівка. Від печії можна взяти 2–3 пакетика "Альмагеля", а при сильній діареї може виникнути іонний дисбаланс організму — для його запобігання потрібно взяти з собою кілька пакетиків порошку "Регідрон".
Протимікробні препарати також можуть стати необхідними в поїздці, зокрема, при тому ж харчовому отруєнні. Як відомо, антибіотиків і їх аналогів безліч, але найкраще зупинитися на трьох препаратах найбільш широкої дії — "Ніфуроксазид" або "Фталазол" (від кишкових інфекцій), "Бісептол" або амоксицилін (від інфекцій дихальних шляхів і ЛОР-органів). Досить взяти по 10 таблеток кожного з цих лікарських засобів.
Від болю в горлі можна також взяти 10–20 таблеток "Септифрилу".
Решта препаратів можуть знадобиться в більш рідкісних випадках — це "Но-шпа"(дротаверин) 10 таб. (спазмолітик), АЦЦ (ацетилцистеїн) 5 пакетиків по 2 г або амброксол пролонгованої дії до 10 капс. (відхаркувальні препарати), лоратадин (або інший препарат проти алергії), Фармазолін або Галазолін (від закладеності носа та нежиті), нітрогліцерин та Валідол 10 таб. (або інші серцево-судинні засоби), Драміна або таблетки від захитування та нудоти (протиблювотні препарати при повітряній і морській хворобах), Сенадексин 10 таб. (проносний засіб).
Як ранозагоювальний засіб від порізів і сонячних опіків можна взяти флакон Пантенолу.
За необхідності із собою можна також прихопити засоби від укусів комах, апарат для вимірювання тиску, термометр, піпетки, шприци, нашатирний спирт (при запамороченні чи сп’янінні), невеликі ножиці, пінцет, гумові рукавички.
Таким чином, "туристична аптечка" зібрана. Звичайно, вона навряд чи зможе забезпечити лікування будь-якого серйозного захворювання, але від багатьох дрібних неприємностей у подорожі захистити зможе.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами