Аптека-музей, що на вулиці Кобилянської, давно стала туристичною візитівкою Чернівців. Там і старовинні меблі, і близько 100 рідкісних експонатів аптечного приладдя, а ще – рецептурні ліки, які фармацевти виготовляють власноруч, пише Медіа агентство АСС. Вона функціонує з 1903 року. Проте, зараз - уже зачинена.
На вчорашній сесії міської ради винесли проєкт рішення «Про припинення шляхом ліквідації юридичної особи – міське комунальне підприємство «Аптека-№2». Причина: неприбуткова діяльність та відсутність перспективи його розвитку. Попит на послуги ручного виготовлення ліків різко зменшився. Лікарі призначають препарати з національного переліку лікарських засобів.
Депутати вирішили - створити комісію, яка вивчатиме це питання.
Отримуйте новини в Telegram
Підприємство не може конкурувати з іншими постачальниками ліків. Зрештою, приватні аптеки мають ширший асортимент, більші обсяги продажу. Тому через низький товарообіг отримані доходи ледве покривали витрати на заробітну плату працівників.
«Розуміємо, що це культурна родзинка міста. Але ми не можемо займатись музеями. Швидше, такий заклад мав би перейти у підпорядкування культурного сектору. Надалі там міг би функціонувати музей, може навіть там виготовляли якісь косметичні засоби. Але як комунальна установа вона себе вижила. Ми намагались її реанімувати – не вдалося. Чотири рази змінювали керівника, дослухались до пропозицій. Врешті, влітку звільнилась бухгалтер, а нещодавно керівник звільнився. Залучали молодь – але вони прагнуть до кращих умов праці та вищої зарплати», - каже Наталія Калмикова, керівниця управління охорони здоров’я міської ради.
Саме з метою зберегти культурну та історичну цінність об’єкту фахівцями управління охорони здоров’я було прийнято рішення перетворити заклад на унікальний туристичний об’єкт. Для цього пропонують ліквідувати «Аптеку №2» як комунальне підприємство.
«Ця аптека збиткова, а приватні більш успішні. Ми ж не можемо фінансувати збиткове підприємство. Але у нас чітка позиція - зберегти формат аптеки-музею. Це ж перша і єдина аптека, яка готує свої ліки. Тому втратити таке ми не можемо. Приватизація неможлива, це абсурдно. Можна здати в оренду з особливими умовами. А коли воно виставляється на «Прозоро» - про яку приватизацію може бути мова. Ми зацікавлені у збереженні, але в іншому форматі», - зазначив Юрій Лесюк, заступник міського голови.
Наступним кроком буде підбір найоптимальнішого виду функціонування цього закладу як музею, де виготовлення ліків може стати частиною історичного спадку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами