Дехто їх панічно боїться, а дехто вважає найкращими друзями. Безпритульні собаки – одна з найбільших проблем, котра залишається в Чернівцях. Чому досі агресивні пси продовжують нападати на людей і чи матиме ця історія вирішення, намагались довідатись наші кореспонденти.
Буковинка Марія Максименко мріє, аби в Чернівцях не було безпритульних собак. Вже протягом кількох років вона намагається боротись з цією проблемою, але гуманними методами. Жінка допомагає відловлювати чотирилапих і опісля віддає на стерилізацію. А потім ще й допомагає знайти господарів.
Марія Максименко: «В мене іде постійне оголошення в газеті – «Подарую в добрі руки». Телефонують люди і забирають тих песиків. В основному з сіл, по одному, і в основному хлопчиків. І для того, щоб забирали і дівчаток, телефонуємо в службу по стерилізації цих тваринок».
Сергій Добржанський також хоче, аби псів-безхатченків не було. Каже, має невтішну історію, яка переконала в цьому.
Сергій Добржанський: «Моя дружина з моїм сином малолітнім йшли з парку і в дворі будинку ззаду на мого сина напала собака і його вкусила і, відповідно, йому дали уколи від сказу».
За іронією долі люди, котрі прагнуть одного ж – наразі стали ворогами.Сергій показує нам підвали будинку, де мешкають собаки. Обурюється, люди годують їх і тим самим створюють антисанітарію. Натомість пані Марія каже, навіть присипляти собак – це антигуманно, адже помирають вони жорстокою смертю
Тетяна Суханова: «При повній свідомості собака не може зробити вдих. Вона вмирає декілька хвилин мучаючись і не можучи вдихнути повітря, ні вдихнути, ні видихнути».
Здавалось би заплутане коло, в якому важко знайти, хто правий. Проте фіхівці, котрі цікавились досвідом європейських країн, в один голос стверджують: всіх цих непорозумінь не виникало би, якби цим питанням комплексно зайнялась держава. Забезпечити притулки для тварин та провести їх стерилізацію – це і гуманно і дієво. Ті ж хто викидає чотирилапих на вулицю – мають нести за це адміністративну відповідальність, Такий метод в короткі терміни допоможе підвищити свідомість людей і навіть поповнити місцевий бюджет. Тоді Чернівці і справді нагадували б маленький Париж. Чиновники запевняють, що в майбутньому саме так воно і буде, і запевняють, питання це вже вирішується.
Сергій Боток, заступник начальника відділу Департаменту ЖКГ: «Департаментом підписана угода з Європейським Союзом на виділення коштів. Кошти надходять траншем плюс спів фінансування з міського бюджету. На сьогодні вже витрачено на будівництво притулку понад мільйон гривень. Підприємство, яке виграло тендер на будівництво притулку працює щоденно, ми його контролюємо. (Коли завершиться будівництво?). по планам до жовтня цього року».
Надзвичайно допомагають в цьому і громадські організації – завдяки їхній роботі вже вдалося у Чернівцях стерилізувати понад 2 тисячі собак. Якщо обіцянки чиновників не залишаться на паперах, в майбутньому подібних конфліктів не виникатиме.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами