Для когось відпочинок – це море, інші полюбляють проводити відпустку у турпоходах, та для декого найкращий відпочинок – це читання книг. Саме для таких туристів і місцевих відпочивальників та загалом будь-кого охочого у столиці Буковини облаштували цілий бібліосквер.
На вулиці сонячно. І 10-річний Валентин свою улюблену книгу читає у бібліосквері.
Валентин Кукульняк, «Тут краще читається, сидиш собі, читаєш, природа. Якщо спекотно – продує холодний вітерець, а якщо буде холодно – можна сісти на більш сонячне місце».
Фантастика, наукова література, історичні книги чи навіть розважальні журнали – фонди чернівецької центральної міської бібліотеки величезні.
Наталія Біляк, заввідділом Центральної міської бібліотеки: «У нас є великий запас книжок, які ми можемо просто от подарувати нашим читачам, нашим користувачам, щоби вони почитали. От в принципі, ви бачите, тут у нас є книжечка і з основ інформатики, тут у нас є книжечка по медичним наукам, тут у нас є художні романи, і класика, і сучасні романи».
Цей бібліосквер лишень почали створювати, невдовзі тут з’являться інформаційні стенди, безкоштовний вай фай і ще чимало приваб для книголюбів.
Світлана Крачило, буковинка: «Не всі зараз можуть поїхати і не лишень фінансово, а й за особистими обставинами. Потрібно цінувати кожен день і якщо такі приємності хтось придумає для людей і тих же чернівчан – це дуже добре».
У Чернівцях це вже другий бібліосквер, перший ще 4 роки тому запрацював на одній з найгарніших вулиць міста – Ольги Кобилянської.
Любов Шилюк, завідувач відділом мистецтв Обласної наукової бібліотеки імені Івасюка: “Звичайно, буккросінг себе виправдовує тим, що знаю особисто читачів наших, які користуються надзвичайно активно. І є читачі, які приносять 5-6 книг – а беруть 1. тобто віддають свої з особистої бібліотеки, аби люди мали змогу почитати».
Кімната з іграшками та малюнками для найменших читачів, годинник із книг «Час читати» – чого лишень не вгадали чернівецькі бібліотекарі, аби повернути любов до друкованої книги. А тепер ще й розмістили великий інформаційний стенд «Книги до літа».
Тетяна Микитюк, завідувач відділу документів Обласної наукової бібліотеки імені Івасюка: «Книги до літа, час читати. Окремо книги українських авторів. Окремо іноземних. Ви знаєте, що зараз величезна мода на українських авторів. Марія Матіос, Жадан, Люко Дашвар, серед іноземних можемо запропонувати Майкл Канінгем – книга «Часи». Книги Стівена Кінга – нові переклади українською мовою».
«Бібліотеки просто неба» вподобали читачі і сподіваються, що таких «територій читання» у місті більшатиме.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами