Інформаційне агентство АСС запитало їх про процес вакцинації у Австрії, а також про самопочуття після щеплення.
Ольга Гречко працює сімейною лікаркою у клініці в місті Зальцбурзі. Розповідає, що у Австрії вакцинація від коронавірусу добровільна. Запис на щеплення відбувається в електронній формі.
«Спочатку запитують, чи ти даєш згоду на щеплення, потім можна обрати вільну дату процедури – день та годину. Ті лікарі, які працюють з ковідними хворими, імунізуються в першу чергу. Першу дозу вакцини я отримала 9 січня, а другу – 5 лютого. Щепили мене першочергово, препаратом Biontech Pfizer», - розповідає лікарка.
За словами Ольги, наразі медиків клініки, де вона працює, імунізують вакцинами AstraZeneca (англійського виробництва) і Moderna. Препарат обрати не можна, щеплять тим, котрий є в наявності.
«Після першої дози відчувався легенький біль в місці уколу, але не довго. Після щеплення за мною спостерігали ще кілька хвилин, аби пересвідчитися, що все пройшло добре і в мене немає побічних реакцій. Опісля, я була дуже сонна, протягом дня відчувалася втома. У декого з колег було незначне підвищення температури до 37,5. Втім, після другої дози я взагалі нічого не відчувала, ніби просто вкололи і все.
Спочатку люди в Австрії були скептично налаштовані на щеплення, але потім, коли побачили, що все відбувається спокійно, охочих імунізуватись стало більше».
Читайте наші новини в Instagram
Анна Крижановська живе в Австрії вже майже 17 років, працює медсестрою у гірському містечку Клештерле. Дівчина каже, окрім медиків, першими в Австрії можуть отримати вакцину і громадяни, які знаходяться у групі ризику. Наприклад, люди похилого віку та люди із хронічними захворюваннями.
За словами Анни, першою в Австрії затвердили вакцину Biontech Pfizer, її виготовила німецька компанія, розроблена американським концерном:
«Це щеплення РНК, виготовлене штучним способом. Таку вакцину ввели людям похилого віку та медикам, які вчасно подали заявку. Цим препаратом роблять щеплення два рази з тритижневим проміжком між процедурами.
Всі погодження на вакцинацію йдуть через роботодавця, який і записав охочих на щеплення. Моя мама, яка теж медик, отримала вакцину препаратом Biontech Pfizer, бо вчасно записалась. Я записалася трохи пізніше, адже мені був потрібен час на те, щоб отримати всю необхідну інформацію та ухвалити рішення. Через кілька тижнів мені надійшло запрошення з особистим кодом, з яким необхідно було прийти у встановлену годину».
Анні зробили щеплення другим затвердженим у Австрії препаратом – AstraZeneca англійського виробництва.
«Ця вакцина повністю відрізняється від Biontech Pfizer, оскільки її розробили природнім шляхом. Вона містить аденовірус, який має ген, що потрібен для виробництва білка, котрий знаходиться на поверхні вірусу. Наша імунна система розпізнає цей білок, як чужий, та активує клітки, щоб атакувати його. Коли людина контактуватиме із хворим на коронавірус, імунітет зможе захиститися.
Мені зробили щеплення від коронавірусу ввечері 19 лютого. Перед тим запитали, як я почуваюся, як загалом реагую на щеплення, чи маю алергічні реакції та чи я не вагітна. Після вакцинації всіх просять посидіти 15 хвилин, аби, у разі алергії, тобі допомогли.
Перша реакція на вакцину в мене сталася в ту ж саму ніч, я прокинулась та не могла більше заснути. Очевидно, організму було не до сну, він вже почав боротьбу. Відчувалося поколювання по всьому тілу, руки і ноги були холодні. Це були типові симптоми грипу. Також підіймалася температура до 39 градусів. Я двічі її збивала.
Через 24 години все минуло і я почувалася так, ніби нічого й не було», - каже Анна Крижановська.
Ще одним неприємним симптомом, розповідає дівчина, був біль у руці, в яку вводили вакцину.
«Рука боліла три дні, але все терпимо. До речі, сам укол – безболісний. Вакцину, яку мені вводили, потрібно повторювати через 3 місяці. Чим довша перерва між щепленнями, тим більш ефективний препарат.
У моєї мами, якій робили щеплення препаратом Biontech Pfizer, після процедури були лише болі у суглобах. Реакція була тільки на друге щеплення»
Нагадаємо, на Буковині процес вакцинації від коронавірусу стартував 25 лютого. Область отримала 15 100 доз вакцини індійського виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield). Цього вистачить, щоб захистити від вірусу 7550 мешканців нашого краю. Спершу щеплення отримають близько сотні медиків мобільних бригад.
Першим вакцинованим буковинцем став Олександр Тесліцький, медичний директор Чернівецької обласної дитячої лікарні, лікар-анестезіолог, реаніматолог. Він розповів ІА АСС, чому щепився та як себе почуває.
Авторки: Яна Андрущак та Олександра Раца
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами