Із першого лютого в Україні та на Буковині стартує кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Вона відбуватиметься у межах Плану реагування на спалах поліо в Україні.
Про це на брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний, пише Медіа агентство АСС.
«На жаль, поліомієліт повернувся в Україну. Це важке інфекційне захворювання, яке спричинене поліомавірусом і вражає нервову систему. Це призводить до паралічу і при умові враження дихальних м’язів, це навіть приводить і до смерті. Зразу скажу, що на жаль, ліків від поліомієліту не існує. Єдиний захст життя своїх дітей і своїх сімей – це є щеплення», - сказав Чорний.
Отримуйте новини в Telegram
Він зазначив, що найчастіше ця хвороба вражає дітей у віці до 6 років. І до осені минулого року у нашій країні про цю загрозу практично не говорили.
«Починаючи з жовтня 2021 року, коли хворобу виявили на Рівненщині, і з січня 2022 року, коли її виявили на Закарпатті, полімієліт є в Україні. Це надзвичайно небезпечне захворювання, яке потребує дуже прискіпливої уваги», - наголосив посадовець.
Щеплення від поліомієліту проводиться у 6 етапів двома видами вакцин - інактивованими полівакцинами і оральними ослабленими полівакцинами. Це повністю календарне щеплення від поліомієліту і воно дозволяє забезпечити колективний імунітет та захист до кінця життя.
«Середньостатистичний рівень щеплення від поліомієліту по Україні на сьогодні коливається в межах 80%. Що стосується Буковини цей показник становить близько 73%. Нам є куди рухатися і над чим працювати. Щоб здобути колективний імунітет по всій області, потрібно близько 95%. Поліомієліт переноситься немитими руками, забрудненою водою, це досить агресивне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. І 10% від усіх випадків, на жаль, призводить до смерті дітей. Тому хотілося би закликати усіх батьків області обов'язково звернутися до свого педіатра, до сімейного лікаря, проаналізувати календар щеплень своїх дітей, уточнити, чи ваші діти провели усі щеплення згідно свого віку. Якщо з тих чи інших причин цього немає, то обов'язково негайно пройти щеплення», - додав Олег Чорний.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
На сьогодні вакцини на території області достатньо, а при необхідності МОЗ додатково буде доставляти вакцини у наш регіон. Головна санітарна лікарка області Наталія Гопко зазначила, що у Чернівецькій області наразі є 7346 буковинських дітей, які потребують щеплення від поліомієліту.
«Якщо аналізувати причини, чому ці дітки не щеплені, то фактично 50% із них - це неотримання щеплення через відмову батьків. Тому звертаюся до батьків, що вони повинні усвідомити те, що поліомієліт є небезпечною хворобою, яку лікувати, на жаль, не вийде. А попередити її ми можемо», - сказала Гопко.
Також вона зауважила, що батьки повинні зважати і на те, що щеплення від поліомієліту є обов'язковим, а їхні нещеплені діти створюють ризики у колективах учнів та вихованців дитсадків.
Як повідомлялося раніше, кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту відбуватиметься у межах Плану реагування на спалах поліо в Україні, який передбачає два етапи:
Кампанія щеплення вакциною інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень. Триватиме з 1 лютого три тижні. Це необхідно для захисту невакцинованих дітей від інфікування. У межах цього етапу щеплення мають отримати майже 140 тисяч дітей.
В межах якого щеплюватимуть вакциною оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Упродовж цього етапу планується охопити 540-550 тисяч дітей. Дати проведення будуть оголошені заздалегідь.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами