У Чернівцях відбувся підсумковий форум з реалізації проєкту зі створення соціальних молодіжних підприємств, пише Медіа агентство АСС. Участь у проєкті взяли вісім шкільних команд: навчальні заклади з Чернівців, Вижниці, Глибоки, Мілієвого, Хотина, Подвірного.
«Навчання і розвиток команд відбувається в межах ініціативи «Інтеграція дітей ВПО у місцеві громади Чернівецької області шляхом створення соціального шкільного підприємництва у школах». Проєкт впроваджує ГО «Фонд «Буковина інноваційна» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні». Суть в тому, аби школярі створювали фірми на базі закладів, на практиці вивчали економіку, підприємництво, вчились заробляти гроші, продавати послуги чи товар. А прибуток вкладали у громаду. Суми грантів коливаються від 40 тис. до 120 тис. грн», - каже Тетяна Мосін, голова ГО Фонд «Буковина інноваційна».
Отримуйте новини в Telegram
На початку вересня вже всі учасники та учасниці проєкту були забезпечені обладнанням, серед якого виготовлений на замовлення ткацький верстат, дегідратори, вишивальна машина, стелажі для вирощування мікрозелені, принтери тощо.
«Наша команда «ЕкоШамі». Це мікрозелень та гриби. Це популярна зелень, яка в тренді, це екофуд, здорове харчування. Вирощуємо латук, редис, цвітну капусту, горох, люцерну, квіти їстівні Віола. Процес відбувається у лабораторії шкільній. Маємо стелажі, обладнання, опалення, якісне насіння. Кожна культура має специфіку пророщення. Продаємо у місцеві магазини. Для дітей це повчально, адже їх слід залучати з раннього віку до фінансової грамотності, розуміння бізнесу. Бо це комунікація, прорахунок ризиків», - пояснює Світлана Бодян, менторка, представниця Подвірненського ліцею Мамалигівської громади.
Учні з Хотинського ліцею №5 продають пастилу. Фірму назвали «Крафтова пастила» і використовують для сировини яблука, банани, айву, грушу. Товар подають у магазини, вартість за упаковку від 50 до 150 гривень.
Загалом школярі вирощують мікрозелень, виготовляють пастилу та фруктові/овочеві чипси, займаються апсайклінгом одягу, плетуть паракордові браслети та шиють сумки зі власноруч зітканого полотна, виготовляють наукові набори для учнів/-ць молодших класів.
«Ми виготовляємо сумки, клатчі, косметички, тканні вироби. У Polotno Art все автентичне. Маємо у закладі гурток зі ткацтва. Там відвідують заняття 10 осіб. На верстатах, які ми ж виготовили на уроках трудового навчання, і творимо вироби. Продаємо через інстаграм, тематичні магазини у Вижниці. Вартує наш крам від 350 до 1000 грн. Є і складова соціальна у цьому процесі: 10% прибутку іде на потреби школи. Тому у дітей формується бізнес-бачення. Розвиваються компетентності», - каже Віта Хромей, менторка з Вижницької школи-інтернату.
Форум став підсумком майже року навчання та роботи шкільних соціальних підприємств, які утворилися та отримали перший дохід в межах проєкту.
Більшість команд вже здійснила перші продажі своєї продукції, загальний дохід з яких становить понад десять тисяч гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами