Нагадаємо: У жовтні на горі Томнатик, де розміщений Памір, військові почали розбирати залишки колишньої військової станції. Справу перевіряла прокуратура.
Крім того, у Чернівецькій обласній адміністрації розповіли, що громада не проти передати Памір в оренду інвестору, щоб провести там реставрацію та розвивати туризм.
В будинку з левами презентували один з проектів реставраціїї куполів Паміру, дипломну роботу студента-архітектора ЧНУ.
За проектом, кожен купол має своє призначення - там пропонують зробити кав`ярню, хостел. А навколо них збудувати скляні чи металеві оболонки, оглядовий майданчик. Також випускник-архітектор пропонує з`єднати куполи пішохідним мостом, щоб відвідувачі могли прогулюватись від одного куполу до іншого.
Цього року фестиваль на Памірі проведуть 10-11 серпня. У програмі буде гуслянка, жива музика та встановлення національного рекорду.
Очікують прийняти до 10 тисяч відвідувачів.
Довідково: Секретний військовий об’єкт радіолокаційної станції «Памір» розміщувався на горі Томнатик, що на висоті 1565 метрів, поблизу кордону з Румунією. Військова частина діяла з 1960-х років і до середини 1990-х. В розпал «Холодної війни» із західним світом СРСР збудував військову станцію, котра повинна була забезпечувати радіолокацію величезної території – від турецького узбережжя до Балтійського моря. 5 листопада 1995 року військова база «Памір» припинила своє існування.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами