11 травня відповідно до рішення Координаційної ради з питань екологічної безпеки при управлінні екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації відбулося обговорення можливого будівництва каскаду гідроелектростанцій на Дністрі у рамках засідання «круглого столу».
Метою засідання було вивчення думки науковців та представників «Укргідроенерго» та «Укргідропроект» щодо можливого будівництва, а також визначення щодо подальших спільних дій влади і громадськості.
У роботі круглого столу взяли участь більше п’ятдесяти учасників, зокрема представники районної влади, сільських громад, громадських організацій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, національних природних парків Буковини, науковці Чернівецького національного університету.
За результатами засідання обговорено усі «за» та «проти» будівництва, зокрема голова Хотинської райради Олександр Плаксивий повідомив присутніх, що районною радою прийнято рішення стосовно недопущення будівництва гідроелектростанцій на території району.
Учасники «круглого столу» дійшли висновку щодо необхідності перегляду державної програми розвитку гідроенергетики до 2026 року та необхідності концентрації зусиль щодо завершення будівництва чотирьох енергоблоків на Дністровській ГАЕС, що дасть змогу більшою мірою досягти енергонезалежності країни.
Довідково. Державна компанія ПАТ «Укргідроенерго» планує будівницто Верхньодністровського каскаду ГЕС в межах Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей. Це відбувається відповідно до державної програми розвитку гідроенергетики до 2026 року, що схвалена Кабінетом Міністрів України минулого року.
В Чернівецькій області громадськими природоохоронними організаціями краю, зокрема, Громадською радою при управлінні екології, ініційовано питання доцільності зазначеного будівництва у зв’язку із можливими наслідками для навколишнього природного середовища. Відповідні круглі столи за участі представників облдержадміністрації пройшли у Комітеті ВРУ з питань екологічної політики та Хмельницької ОДА, у Тернопільській та Івано-Франківській областях є рішення обласних рад щодо накладення мораторію на будівництво ГЕС на Дністрі.
Зокрема, комітет ВРУ стоїть на позиції перегляду державної програми з гідроенергетики. А Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, перебуваючи в Чернівецькій області зазначив, що будівництво ГЕС без державної екологічної експертизи проводитись не буде.
Джерело: Чернівецька ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами