Прем`єр Володимир Гройсман вважає: частку гідроенергії у вітчизняній системі необхідно збільшувати.
В липні має бути створена програма розвитку гідроенергетики в Україні.
Будувати перший гідроагрегат на Дністровській ГАЕС почали ще у 80-х. За п’ять останніх років завершили будівництво ще двох. Тепер на Дністровській ГАЕС уперше три гідроагрегати запрацювали разом. Пан Олександр, який вже 16 років працює на Дністровській ГАЕС каже: запуск трьох потужних гідроагрегатів - справжній прорив у вітчизняній енергетиці. Олександр Матвєєв, технічний директор монтажної фірми: Это колоссальная работа, уникальная. Агрегаты сами по себе – очень уникальные, самые крупные, мне пришлось собирать самый крупный агрегат. Все детали весят 1200 тонн. То есть, вращается 1200 тонн.
Українські енергетики переконані: робота трьох гідроагрегатів, кожен потужністю 324 МВт , може швидко за потреби стабілізувати українську енергосистему, та дозволить значно заощаджувати атомним і тепловим станціям. Ігор Сирота, генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго»: Кожен день роботи цього агрегату – тисячу тонну вугілля та сто тисяч кубів газу економії один агрегат. Якщо ми маємо три – це три тисячі тонн та триста кубів газу. Якщо перейдемо на кошти - це приблизно 3,5 мільярди. Анатолій Жук, головний інженер Дністовської ГАЕС: Кожен мегават, який додається нашою гідроенергетичною компанією, стабілізує стійкість енергосистеми. Тобто, ми є таким стратегічним резервом, що якщо щось стається в енергосистемі, ми тут же включаємось.
Прем’єр-міністр вважає: частку гідроенергії в загальній системі необхідно збільшити. Щодо цього гідроенергетики у липні мають надати конкретну програму дій на наступні 10 років. Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр: Ми виробляємо альтернативну енергетику, що є дуже важливо для нашої енергетичної незалежності. Питома вага поки невелика – 8 відсотків. Але нарощення такої енергетики, економія, яка виникає і по газу і по вугіллю – в перспективі змінить структуру формування ціни на електроенергію. І структура ця стане більш прийнятною.
Наступний - 4 гідроагрегат на Дністровській ГАЕС планують збудувати до 2019 року. Також на Дністрі мають намір звести ще 6 гідроакумулюючих електростанцій.
Нагадаємо, 10 червня у Новодністровську Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запустив всі три гідроагрегати Дністровської ГАЕС разом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами