У Чернівецькій області розслідують 26 фактів незаконної вирубки лісів. За цим показником ми входимо у ТОП-3 регіонів України.
Про це пише ІА АСС з посиланням на пресслужбу ДБР.
Незаконні рубки лісів, протиправний видобуток корисних копалин та знищення об’єктів природно-заповідного фонду – це лише частка великого переліку злочинів проти довкілля, які регулярно викривають працівники ДБР. Лише у 2021 році Бюро розслідувало 367 кримінальних проваджень щодо екологічних злочинів. В результаті 168 особам повідомили про підозру, до суду вже направили 67 обвинувальних актів стосовно 134 осіб.
«Розмір встановлених збитків у вже скерованих до суду кримінальних провадженнях склав понад 163 млн гривень, серед них 90 млн гривень – через незаконну порубку лісу. І, я впевнений, що це лише частка порушень, яка чітко вказує на катастрофічну масштабність злочинної діяльності у цій сфері», - зазначив під час робочої наради в.о. Директора ДБР Олексій Сухачов.
Дивіться нас на YouTube
Переважно подібні злочини відбуваються через недбалість та за сприяння працівників лісової сфери, які навпаки мали б їм протидіяти.
Найбільше фактів незаконних вирубок лісів працівники ДБР виявили у Харківській (47), Закарпатській (34) та Чернівецькій (26) областях. У більшості з них вже встановили обсяги нанесених державі збитків, але ця робота ще триває.
Читайте ще: Обікрав ліс: на Буковині правопорушник незаконно вивозив деревину
Найзначніші фінансові втрати встановлено у Київській (51 млн грн), Харківській (19,5 млн грн) та Волинській (понад 17,2 млн грн) областях. Більше половини від загальної суми збитків перепало саме на ці регіони.
Виконувач обов’язків Директора ДБР зазначив, що на відновлення лісового фонду держава також виділяє чималі кошти і працівники Державно бюро розслідувань повинні уважно слідкувати за порядком та ефективністю їх використання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами