Сьогодні, 21 червня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко відбулась селекторна нарада щодо підсумків проходження опалювального періоду 2018/2019 років та підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово комунального господарства, об’єктів соціальної сфери та інфраструктури до осінньо-зимового періоду 2019/2020 років.
Чернівецьку область на заході представляли в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, представники відповідних структурних підрозділів ОДА та обласних служб, комунальних підприємств, що працюють у сфері ЖКХ, міської влади.
Урядовець вказав на незадовільну імплементацію підприємствами ТКЕ закону 1730 щодо реструктуризації боргів.
«Досі 56% всіх підприємств ТКЕ не уклали угоди щодо реструктуризації боргів з НАК «Нафтогаз«, що впливає на їх фінансову спроможність і отримання номінацій на газ на наступний опалювальний сезон. Це означає, що в реєстр вони зайшли, штрафні санкції на них вже не нараховуються, а з іншого боку – ніяких фінансових зобов’язань вони на себе не взяли. Якщо така ситуація продовжиться, будуть вноситися зміни до закону 1730 в першу чергу для того, щоб прибрати можливість імітації розрахунків», — підкреслив Геннадій Зубко.
Читати ще Пеня при несплаті послуг ЖКГ буде діяти, втім квартири за борги не відбиратимуть
За його словами, 32 підприємства ТКЕ з цього Реєстру взагалі можуть бути виключені. Він звернув увагу профільних заступників житлово-комунального господарства областей і, у першу чергу, власників таких підприємств як місцеве самоврядування, ще раз провести аналіз щодо стану укладання таких договорів.
Віце-прем’єр-міністр ще раз підкреслив, що підготовка до опалювального — це планова робота з чіткими зонами відповідальності: місцевого самоврядування, ОДА, підприємств ТКЕ і комунальних служб.
Чернівецьку область відзначили, як регіон з найменшою заборгованістю населення по оплаті плати за комунальні послуги.
По завершенню селекторної наради Михайло Павлюк зазначив, що область працює у штатному режимі щодо підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років:
«Здійснюється постійний моніторинг стану за виконанням цих робіт. Під час проходження минулорічного опалювального сезону випадків аварійних зупинок котелень не було, витоки на тепломережах та внутрішньобудинкових мережах оперативно ліквідовувалися в штатному режимі. У лютому – березні 2019 року в області проведений загальний весняний огляд житлового фонду, об’єктів теплових та комунальних господарств, за результатами якого видане розпорядження ОДА від 24.04.2019 № 413-р про затвердження заходів з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років і склад обласного оперативного штабу з підготовки об’єктів до роботи житлово-комунального господарства в осінньо-зимовий період 2019-2020 років, - наголосив Михайло Павлюк. -
Відповідні розпорядження видані районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування.
За даними станом на 15 червня 2019 року заплановані заходи за відповідними напрямками виконано, зокрема: на об’єктах теплопостачання - на 29%, водопровідно-каналізаційних мереж – на 29%, об’єктах житлового фонду всіх форм власності – на 30%».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами