Нині українські медики зіштовхнулися з тим, що значна кількість населення не має щеплень від дифтерії. Така ситуація склалася через те, що майже 10 років Україна не виробляла та не завозила вакцину від цієї інфекційної хвороби. Це тривало у період з 2006 по 2016-й роки. Відтак з'явився прошарок населення, який не має імунітету до дифтерії, розповіла у коментарі ІА АСС Марія Поліщук, заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА.
"Ми почали отримувати вакцину від дифтерії на початку 2017-го року і відразу почали щеплювати людей. Лише цьогоріч було заплановано вакцинувати від дифтерії 40 тисяч дорослих буковинців і понад 8 тисяч молодих осіб 16-річного віку", - каже Марія Поліщук.
Читайте також: В аптеках Чернівців вже є вакцини від грипу
Покращилася ситуація з вакцинацією від дифтерії немовлят. Наразі щеплення від цієї інфекційної хвороби мають 50-60 відсотків дітей до року. Як розповіла Марія Поліщук, вакцинуватися від дифтерії можна у поліклініках міста та області. Вакцини безкоштовні і є у достатній кількості.
Нагадаємо, що днями випадок захворювання на дифтерію зафіксували в Ужгороді. Раніше хворобу діагностували також у сусідніх Хмельницькій та Івано-Франківській областях.
Довідково: Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб. Інкубаційний період захворювання – від 3 до 10 днів. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами