Начальник управління цивільного захисту Чернівецької ОВА Олексій Гайдай записав відеозвернення, в якому пояснив, як буковинцям реагувати на різні звукові сигнали сирени, пише Медіа агентство АСС.
«Напередодні в обласну військову адміністрацію із Києва по закритих каналах надійшла інформація про можливу повітряну атаку, Нами були вжиті відповідні заходи реагування населення та увімкнення сирен в автоматичному режимі та доведення до населення.
Прошу вас реагувати адекватно, бути спокійними, в межах своїх повноважень додатково і в межах свого розуміння стану цивільного захисту захисту, війни у державі, реагувати адекватно. Після звукової сирени, варто увімкнути телевізори на місцевому каналі, де буде чітко продубльовано інформацію про повітряну тривогу. На час повітряної тривоги всі засоби місцевої телекомунікації передають сигнал «Повітряна тривога». Коли по телебаченню стихає передача сигналу про повітряну тривогу, додатково починає звучати сигнал про відбій повітряної тривоги.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви почули три довгі сигнали про початок повітряної тривоги, вам необхідно негайно взяти документи, невеликий запас харчів, аптечку, воду, документи та спуститися у підвальне приміщення, заглиблене приміщення, сховище, протирадіаційне укриття, стати у безпечне місце - це є ванна, коридор, які знаходяться подалі від вікон і дверей, сісти, лягти по можливості та зберігати спокій.
Відповідно до заходів, усім потрібно чекати другого сигналу. Він являється відбоєм повітряної тривоги. В разі, якщо по всіх телеканалах зникає сигнал повітряної тривоги, це є додатковою інформацією про відбій повітряної тривоги.
У військовій адміністрації створений відповідний чат, який також є додатковою інформацією для оповіщення населення. Управління цивільного захисту населення надає інформацію для всіх верств населення усіма можливими, доступними способами оповіщення.
Просимо осіб, які не володіють ситуацією, не володіють обстановкою, не коментувати ці події. Ми бачимо неодноразові вкиди про радари, про вертольоти, які ніби-то із румунського боку прилітають і радари відреагували, про безпілотні літальні апарати, які тимчасово помітили на території тощо. Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації - військовій адміністрації, яка здійснює оповіщення населення в разі сигналу повітряної тривоги.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Повторюся, виходити з приміщення можна тоді, коли ви вже перебуваєте у захисному приміщенні і почули сигнал про відбій повітряної тривоги. Це є друге звучання сирен. Тривале чи коротке звучання, але воно є другим.
Ніякого звучання протягом періоду атаки не існує. Є перший сигнал про початок повітряної тривоги, іде відповідний проміжок часу. Він по факту складає орієнтовно від 30 хвилин до години, можливо до півтори години. Після цього проміжку часу звучання сирен означає відбій повітряної тривоги».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами