Як не дивно, але за кордоном Галина Сивка почувається впевненіше, ніж в Україні.
Багато років тому життя Галини Сивки назавжди змінив нещасний випадок: взимку вона не втрималася на слизькій дорозі і впала, серйозно травмувавши хребет.
- Я довго не могла змиритися з тим, що не можу більше сама ходити. Але багато читала, шукала себе «нову» і полюбити такою, якою стала, - розповідає жінка.
Галина завжди мріяла подорожувати. Раніше із буковинського селища Лужани мало куди їздила: одвічно не вистачало часу. Тепер же перепон для подорожей жінка не бачить.
- Моя перша самостійна поїздка (без супроводжувача!) була до Києва. Батькам повідомила: «До Києва їду я та моя валіза», - сміючись розповідає Галина Сивка. – Люди, з якими зустрічалася під час подорожі, щиро дивувалися. В основному – моїй сміливості.
Читайте ще: Найменшому мандрівнику Буковини – трохи більше року
Уже незабаром жінка зібралася у свою першу закордонну поїздку – до Німеччини. Саме тоді збагнула, що нічого неможливого для неї не існує.
- Під час тієї подорожі робила самостійну пересадку з одного літака в інший у Румунії, – пригадує мандрівниця. - Мене вразило, як комфортно і незалежно почувалася на вулицях Німеччини. Жодного разу мені не доводилося просити підштовхнути чи перетягнути через високий бордюр мій візок. Скрізь встановлені пандуси. Як не дивно, але за кордоном я спокійно гуляю вулицями сама, а у своїх рідних Лужанах – тільки із супроводжуючим. Інакше просто убитися можна. Коли через відсутність пандуса ти не можеш потрапити до якоїсь будівлі, почуваєшся приниженою. За кордоном цього відчуття ніколи не виникало.
Мандрівниця на візку вже відвідала Німеччину, Польщу, Румунію, Угорщину. Часто їздить на семінари, присвячені реабілітації людей з особливими потребами. Твердить: подорожувати світом у візку не так страшно і важко, як здається на перший погляд. В аеропортах та на вокзалах є спеціальні служби супроводу, які допомагають людям з обмеженими можливостями перевезти багаж, зручно вмоститися на сидінні в літаку, пересісти у таксі.
Вам буде цікаво: Чернівчани автостопом об`їхали Європу та підкорили Гімалаї
- Я на власному досвіді переконалася, як важко людині з особливими потребами обрати зручний туристичний маршрут, доступний готель тощо. Тому сама створила сайт, на якому поділилася власним досвідом, як, куди і з чим краще відправлятися у подорож, - каже Галина. - Згодом до мене приєдналися однодумці, тож тепер ми обмінюємося враженнями про свої подорожі.
Галина Сивка запевняє, що має на меті відвідати ще чимало країн.
- Життя дуже цікаве і багатогранне, - каже вона. - А йти по ньому власними ногами, чи їхати на візку – значення не має.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами