Відтак, впродовж семи днів у відповідних медичних закладах Чернівецької області буковинок при надії знайомлять з перевагами грудного вигодовування новонароджених, спростовують численні міфи, пов’язані з цим процесом, а також для майбутніх матусь проводять практичні заняття з вигодовування малюків.
Читайте також: Впливовий АССпект: Лікарка з Чернівців дала важливі поради про грудне вигодовування
Теоретично-практичну зустріч для вагітних буковинок провели й фахівці «Чернівецького обласного перинатального центру».
Усі спікери одноголосно наголошували на тому, що грудне молоко для новонародженого – це найцінніший продукт. Годуючи малюка, мама одночасно дбає і про своє здоров’я, і про здоров’я своєї дитини. Для мами – це профілактика раку молочної залози та захворювань серцево-судинних захворювань. А у дитини у цей час формується здорова нервова система, малюк менше хворіє та швидко розвивається інтелектуально.
Про основні принципи грудного вигодовування вагітним жінкам розповіла завідувачка відділення неонатального догляду перинатального центру Інна Стрижиборода.
«Все починається з пологової зали, коли народжується дитина. Один з основних принципів – дитина повинна бути прикладена до грудей у перші 30 хвилин.
Наступний принцип, дитина повинна їсти не лише вдень і не по принципу кожних 3-4 години, а по вимозі. Тому варто дитинку прикладати часто. Окрім цього, має бути ще і нічне прикладання.
Найкраще для дитини, її організму, імунітету та розвитку – це грудне вигодовування.
Лише у 1-2 відсотків мам зі 100 не прибуває молоко. А прибуватиме воно, якщо мами не нервуватимуться, правильно харчуватимуться і виконуватимуть усі настанови лікарів», - додала Інна Стрижиборода.
Відтак, лікарка продемонструвала буковинкам при надії різні способи годування грудьми новонароджених. Окреслила завідувачка відділення неонатального догляду й моменти, коли матерям протипоказано годувати малюків грудним молоком.
«Протипоказів дуже мало. Йдеться про жінок, які мають декомпенсовані стани, серцеві хвороби, захворювання нирок тощо. Є також жінки з ВІЛ-статусом, інфекційними хворобами. Є відсоток жінок, які взагалі не збираються годувати грудним молоком. У цьому випадку, ми намагаємося переконати їх у користі вигодовування грудним молоком.
Є протипокази і для діток. Діток, які народжуються з критично низькою масою, ми не можемо приклади до грудей, вони потрапляють у відділення інтенсивної терапії, але виходжуються вже на зцідженому грудному молоці.
Бувають дітки з вродженими вадами – до прикладу вовча паща, заяча губка. Проте зараз є багато медичних пристосувань, і ми таких діток і мам навчаємо, як годувати зцідженим грудним молоком», - зазначила Інна Стрижиборода.
Чернівчанка Тетяна тримає на руках дводенного сина. Хлопчик одразу після народження вхопився за мамині груди. Це вже друга дитина породіллі. Свого старшого сина жінка вигодовувала грудним молоком до 2 років.
«Маленький зразу взяв груди. Коли просить, тоді й даю йому їсти, тут режиму немає. Наразі у мене молока вистачає, і малий задоволений. Скільки годуватиму не знаю, все покаже час. Вважаю грудне вигодовування набагато кращим за будь-які суміші, плюс – це неабиякий зв'язок між мною і дитинкою» - розповіла матуся.
У «Чернівецькому обласному перинатальному центрі» народжуються й дітки з критично низькою масою. Такі дітки потрапляють у відділення інтенсивної терапії новонароджених. І хоча їх одразу не прикладають до маминих грудей, все одно годують грудним материнським молоком через зонд.
«Що відбувається, коли жінка годує грудьми? Вона захищає свою дитину, звикає до неї, дитина ж відчуває смак і аромат матері, отримує все те, що необхідно для життя.
Наша реанімація відкрита 24/7. Мама у будь-який момент може прийти до своєї дитини. Як тільки стан малюка дозволяє, ми на спеціальних масажних кріслах прикладаємо дітей до матерів, не зважаючи на те, що дитинка може мати й 600 або 1000 г. Це так званий метод «Кенгуру». Такі тепло, контакт і спілкування мами з дитиною сприяють тому, що у жінки з’являється молочко», - констатує завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Денис Колюбакін.
Так, за словами лікаря, жодна суміш не може замінити мамине грудне молоко.
«Що таке суміші? Це збалансований склад, рідина, білки, жири, мікро- та макроелементи. Ніби є все, але немає фактора захисту, немає імуноглобулінів різних класів, немає ваших гормонів, мікрофлори, немає факторів росту здорової нервової системи. Суміш ніколи не дасть такого інтелектуального розвитку дитини, як грудне молоко», - додав Денис Колюбакін.
Отримуйте новини в Telegram
На зустрічі з лікарями майбутні мами отримали відповіді на свої запитання. Відтак, головна порада від медиків – не хвилюватися і зосередитися на народженні здорової дитини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами