Про адмінреформу говорять сьогодні в Чернівецькій ОДА. За круглим столом зібралися владники та фахівці з децентралізації, які запевнили, що ця реформа унікальна, вона повністю змінює систему управління та фінансування
За інформацією директора офісу Реформ Ігора Баб’юка, в результаті децентралізації місцеві бюджети в Україні отримали ще майже 30 млрд гривень. В державі вже обрали 635 старост.
Мільярд гривень виділено загалом на усі 159 громад на розвиток інфраструктури.
Але проблема в тому, що громади почали господарювати, а законодавство відстає, тому фахівці офісу реформ вимагають у чиновників спростити чимало юридичних процедур.
Друга проблема – це відсутність стратегії розвитку, громади утворились, але тепер не знають, що робити далі.
Через це нові громади, які можуть утворитися згідно стратегічного плану, Боянівська в Новоселицькому районі та Гвіздовецька в Сокирянському не наважуються дооб’єднуватись через ці проблеми.
Фахівці також запевняють, що всі працівники в сільських радах збереглися, громади дізналися свої бюджети, у них значно побільшало коштів, які розподіляють мешканці на свій розсуд.
З позитивів, це те, що громадськість почала вже сама контролювати фінанси та думати, де краще їх використати.
Тепер потрібно підіймати якість надання послуг, вважають експерти.
Читати ще: Держава – це ми. Ми повинні зрозуміти – нам ніхто нічого не винен» О.Горбатюк про децентралізацію. Друкопис програми «Суть Речей» від 11 лютого 2016 року
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами