У стінах ЧНУ сьогодні відбулося підписання угоди про співпрацю університету з Клубом підприємців Буковини та Chernivtsi Business Group (CBG). Студенти університету матимуть змогу вчитися у підприємців веденню бізнесу, а також отримати практичні навички щодо спеціальностей, на яких вони навчаються, пише ІА АСС.
«Наука, навчання та освіта – консервативна річ. Для того, щоби вчити студента, вчитель мусить володіти знаннями. Проте, він, як правило, навчався 15 років тому. І не завжди встигає оновити свої знання. Ми це розуміємо і вважаємо, що відірваність освіти від реального життя – небезпечна річ.
Наразі проходимо акредитацію щодо низки програм, за якими держава виставила вимогу мати відгуки від роботодавців про фахівців, які прослухали цю програму. Тобто, вже держава змушує нас шукати контакту з роботодавцем», - розповів ректор ЧНУ Роман Петришин.
За його словами, ініціатива підписати угоду з відомими в області підприємствами належить деканові економічного факультету Руслану Білоскурському.
«Ми вбачаємо в цьому користь для себе в тому, що наші студенти будуть ближче до тих задач, які ставлять підприємства – їхні майбутні місця роботи. Водночас ці підприємства будуть бачити наших випускників, відбирати собі фахівців та готувати їх.
Ми активно розвиваємо такий напрямок освіти, який називаємо дуальною. Її зміст - на перших курсах дати студентам теорію, а потім вони йдуть на підприємства та вчаться там. У нас він продовжує здавати теоретичні курси, але низку іспитів може скласти й на підприємстві – ми готові зарахувати оцінки, які він там отримає. Сподіваємося, що це буде серйозний крок у підготовці фахівців. У Європі так працює ціла низка університетів», - заявив Роман Петришин.
Представники підприємців Роман Клічук та Олександр Каланча підтвердили, що готові до такої співпраці та зацікавлені виростити якомога більше майбутніх фахівців та підприємців зі стін університету.
«В нашій області є багато компаній, які можуть поділитися досвідом. Багато хто з нас вчився у ЧНУ, тому ми всі вболіваємо за нього. Відкриті для університету та викладацького складу і студентів та чекаємо всіх на наших підприємствах. Допоможемо всім, чим зможемо. І навчимо всього, що вміємо", - сказав Роман Клічук.
Також Роман Клічук зазначив, що Клуб підприємців Буковини готовий долучитися до формування освітньої програми ЧНУ та брати участь в узгодженні навчального процесу, аби адаптувати теорію до практики.
«Будівельники, фізики… Певно, в нас є підприємці, випускники всіх можливих спеціальностей в університеті, та підприємства, на яких студенти могли б застосувати здобуту освіту за будь-якою спеціальністю», - каже голова Клубу підприємців Буковини Роман Клічук.
Своєю чергою, виконавчий директор клубу CBG (Chernivtsi Business Group) Олександр Каланча зазначив, що підприємці вже протягом року долучаються до подібних проектів і готові надалі співпрацювати в такому ж форматі.
«У клубі нині - 68 власників бізнесу. Наші підприємці мають змогу показувати студентам з середини той бізнес, яким вони займаються. Ми раді такій ініціативі та готові, щоби наші підприємці ділилися практичним досвідом зі студентами. Будемо всіляко допомагати Чернівецькій області для того, щоби люди, виходячи з університету, вже мали свою мету, а ми давали інструменти для її реалізації», - заявив Олександр Каланча.
Як розповів декан економічного факультету ЧНУ Руслан Білоскурський, в університеті відновив свою діяльність Центр співпраці з підприємцями. Його керівник – Євген Ткач, доцент економічного факультету.
Робота Центру посприяла тому, що лише минулого семестру відбулося понад 30 зустрічей підприємців зі студентами в рамках курсу «Фінансові основи підприємницької діяльності».
«Це та дисципліна, яка стосувалася не лише студентів економічних спеціальностей – цю дисципліну слухали, як вибіркову, студенти усіх спеціальностей», - зазначив Руслан Білоскурський.
За словами самого очільника Центру співпраці з підприємцями Євгена Ткача, студенти інших спеціальностей також можуть мати підприємницький хист. Тому співпраця з клубами, які налічують близько 100 підприємств, - це потенційні робочі місці та база проходження практики студентів.
«Також ми ще більше популяризуємо підприємницьку культуру серед молоді. Щоби наша економіка розвивалася, хтось повинен створювати робочі місця. А це завдання бізнесу. Проте, він має звідкілясь з’являтись.
Середній вік стартапера, людини, яка створює новий бізнес, за світовою статистикою – 25 – 26 років. Щоб у нас з’являлись такі люди, їх потрібно готувати до цього світоглядно, культурно, ментально», - резюмував Євген Ткач.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами