Робитимуть це громадські інспектори, а допомагатимуть їм волонтери та ветеринари. Заплановано, що гроші, вилучені від штрафів, витрачатимуть на стерилізацію тварин.
Захисники тварин кажуть, це - гуманний і дієвий спосіб боротьби з чотирилапими безхатченками. Усно керівництво міської ради їхню пропозицію вже підтримало. Розмір штрафів наразі визначають в юридичному відділі міської ради.
Василь Виноградов, захисник тварин: «Волонтери вже неодноразово звертались до міського голови, були прес-конференції, були просто зібрання, щоб власників тварин почати реєструвати. Тобто тварини будуть зареєстровані. Щоб ветуправління цим займались. Люди, які реєструють тварин, щоб зобов’язувались слідкувати за своїми домашніми улюбленцями».
Захисники тварин кажуть, з цього питання є чимало офіційних документів, але через те, що їх написали недолуго, дотримуватись правил на практиці неможливо.
Василь Виноградов, захисник тварин: «Є уже розроблене правило утримання і поводження з домашніми тваринами. Там все прописано, що мають штрафуватись, хто за цим слідкує, але не вказано суми штрафів. Зараз може просто прийти якийсь дільничний і сказати: «А - я- яй», що ти викинув песиків і вони там здохли на вулиці. Розумієте».
Активісти ініціюють ще й адміністративну відповідальність за надмірну агресію собак та вигул без повідка та намордника. Лише протягом цього року надійшло близько 2 сотень скарг на агресивних собак. Захисники тварин сподіваються, що коли нововведення запрацює кількість таких випадків значно зменшиться. Для цього цю пропозицію найперше мають підтримати депутати Верховної ради.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами